Nagroda AMM

NAGRODA AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH

W ciągu ponad już 5 lat swojej działalności wykształciliśmy dwie setki menedżerów branży muzycznej, którzy z powodzeniem prowadzą świetnych artystów a także wyjątkowe projekty takie jak agencje bookingowe, festiwale. Wielu naszych absolwentów pracuje w uznanych firmach fonograficznych i eventowych. Oprócz działalności typowo edukacyjnej, monitorujemy również cały ten nasz rynek i, na naszych łamach, bardzo często komentujemy zjawiska, które się na nim pojawiają. Z początkiem tego roku postanowiliśmy stworzyć Nagrodę Akademii Menedżerów Muzycznych. Dzięki nagrodzie będziemy wyróżniać zespoły i solistów a przede wszystkim ich menedżerów, którzy będą wyjątkowo skuteczni pod względem działań managementowych – docenimy ich skuteczność, pomysłowość, spektakularne trasy koncertowymi etc.

W każdym miesiącu, wyróżnimy jednego Artystę/Zespół – 10. każdego miesiąca pojawią się u nas informacje kto w danym miesiącu został wyróżniony. Każdy z tej dwunastki będzie nominowany do zdobycia nagrody rocznej. Wtedy z grona nominowanych wybierzemy tego najlepszego, tą najlepszą lub tych najlepszych.

Kryteria wyboru:

  • wydanie albumu – skuteczna promocja w niebanalnej formie
  • niesztampowe klipy lub akcje promocyjne przy wydaniu singli
  • medialne nagłośnienie trasy koncertowej
  • inne spektakularne działania w ramach działalności muzycznej

 

To druga edycja Nagrody.

Zobacz laureatów 2018


Wśród naszych comiesięcznych wyborów będą na pewno artyści z różnych światów, prezentujących różne gatunki, doświadczenie. Jednak naszym celem jest wyróżnienie tych, którzy łączą dobrą muzykę z oryginalnym pomysłem na siebie. Do konkursu również wy możecie zgłaszać swoich kandydatów, których komisja będzie brała pod uwagę przy comiesięcznym wyborze – zgłoszenia należy zgłaszać mailem na adres:info@akademiamm.pl, w treści maila prosimy o przesłanie informacji o zespole/artyście wraz z uzasadnieniem nominacji do nagrody oraz informacje o menedżerze zespołu/artysty.

Comiesięcznego wyboru dokonywać będzie jury w składzie:

Ania Brachaczek - wokalistka, basistka, kompozytorka i autorka tekstów. Znana ze współpracy z zespołem POGODNO, a następnie współzałożycielka grupy BiFF, z którą zdobyła dwa Fryderyki za album „Ano”. W sierpniu 2018 ukazała się trzecia płyta BiFF „Legendy”. W międzyczasie grała i nagrywała z Los Trabantos, Acid Drinkers (Fryderyk za „Love Shack”), Czesławem Mozilem, Muńkiem Staszczykiem, Markiem Jackowskim, Zbigniewem Hołdysem, Jackiem Lachowiczem, Anią Rusowicz, Tomkiem Makowieckim, Na Górze i orkiestrą NOSPR, brała udział w projekcie Panny Wyklęte. W 2016 roku wyszła płyta zespołu SIQ, który założyła z perkusistą Acid Drinkers - Maciejem Ślimakiem Starostą.

Gabi Drzewiecka - dziennikarka muzyczna,  od 6 lat pracuje w radiu Chillizet, w którym prowadzi swoją autorską audycję Gabinet Dźwięku. Od kilku lat przeprowadza również wywiady z z polskimi i zagranicznymi artystami dla Dzień Dobry TVN (Linkin Park, Depeche Mode, Ed Sheeran, Gorillaz, Garbage, Anderson.Paak, Bryan Adams, Sean Paul itd.), jest też gospodynią programu muzycznego Nowa Tonacja w CANAL+ Polska. Okazjonalnie współpracuje z cgm.pl.

Wiesław Królikowski - dziennikarz muzyczny z przeszło 40-letnim stażem. Był etatowym pracownikiem redakcji miesięcznika "Jazz" i "Magazynu Muzycznego". Najbardziej znany jako współzalożyciel i zastępca redaktora naczelnego miesięczników "Tylko Rock" (1991-2002) i "Teraz Rock" (2003-2018), na których łamach - choć przeprowadzał wywiady z takimi gigantami światowego rocka jak Tony Iommi, Keith Emerson czy Ray Manzarek - specjalizował się w tematyce polskiej, nieprzerwanie też redagował dział poświęcony krajowej muzyce rockowej. Autor książek "Polski rock. Przewodnik płytowy" i "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" (fot. Anna Kwas-Królikowska)

Michał Proceente Kosiorowski - reprezentant niezależnej sceny rap i jeden z najbardziej charakterystycznych polskich MC's. Udziela się jako raper, dziennikarz i freestyleowiec oraz właściciel wytwórni hip-hopowej Aloha Entertainment* / AlohaSklep.pl. Od 12 lat współprowadzi autorską audycję muzyczną "Hip-Hop Kampus" w Akademickim Radio Kampus. Od kwietnia 2018 współpracuje w charakterze managera muzycznego z Hemp Gru / DIIL / Hempszop.pl. Dodatkowo Proceente czynnie uczestniczy w dwóch ostatnich sezonach RapPodcast dla CGM.PL / TIDAL .Prowadził największe imprezy w kraju m.in. Polish Hip-Hop Festiwal w Płocku, Mazury Hip-Hop Festiwal w Giżycku, Hip-Hop Na Żywca w Żywcu, Terrowym Fever w Poznaniu, Hip-Hop Arena w Łodzi, urodziny SSG w warszawskiej Progresji, czy PROSTO FESTXVAL na Torwarze. Jest absolwentem Instytutu Dziennikarstwa UW oraz ukończył menadżerskie studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW.

dr Mateusz Torzecki - doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca. Absolwent Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Autor książki pt. „Okładki płyt. Rzecz o wizualnym uniwersum albumów muzycznych”. Kurator wystawy "Polska Okładka Płytowa" oraz współautor towarzyszącego jej albumu. Redaktor roczników "Studia z Kultury Popularnej" oraz "Piosenka". Współpracował min.: z Galerią Miejską Arsenał w Poznaniu, Galerią Miejską BWA w Bydgoszczy, Miejską Galerią Sztuki w Częstochowie oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu. Prelegent licznych ogólnopolskich konferencji naukowych z zakresu kulturoznawstwa. Publikował m.in. w: „Kulturze Współczesnej”, „Studiach z Kultury Popularnej”, „Problemach Humanistyki”. Od sierpnia 2016 r. pełni funkcję kierownika Działu Wystaw i Edukacji Muzealnej w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu . (fot.Aneta Goraj)

Przemek Kubajewski – Project Manager Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR  i marketingu, absolwent filologii polskiej. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, konferencji Tak Brzmi Miasto w Krakowie, konferencji Muzyka a Biznes w Warszawie czy Music Export Conference. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych artystów za dany miesiąc.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.