NAGRODA AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH
W ciągu ponad już 5 lat swojej działalności wykształciliśmy dwie setki menedżerów branży muzycznej, którzy z powodzeniem prowadzą świetnych artystów a także wyjątkowe projekty takie jak agencje bookingowe, festiwale. Wielu naszych absolwentów pracuje w uznanych firmach fonograficznych i eventowych. Oprócz działalności typowo edukacyjnej, monitorujemy również cały ten nasz rynek i, na naszych łamach, bardzo często komentujemy zjawiska, które się na nim pojawiają. Z początkiem tego roku postanowiliśmy stworzyć Nagrodę Akademii Menedżerów Muzycznych. Dzięki nagrodzie będziemy wyróżniać zespoły i solistów a przede wszystkim ich menedżerów, którzy będą wyjątkowo skuteczni pod względem działań managementowych – docenimy ich skuteczność, pomysłowość, spektakularne trasy koncertowymi etc.
W każdym miesiącu, wyróżnimy jednego Artystę/Zespół – 10. każdego miesiąca pojawią się u nas informacje kto w danym miesiącu został wyróżniony. Każdy z tej dwunastki będzie nominowany do zdobycia nagrody rocznej. Wtedy z grona nominowanych wybierzemy tego najlepszego, tą najlepszą lub tych najlepszych.
Kryteria wyboru:
- wydanie albumu – skuteczna promocja w niebanalnej formie
- niesztampowe klipy lub akcje promocyjne przy wydaniu singli
- medialne nagłośnienie trasy koncertowej
- inne spektakularne działania w ramach działalności muzycznej
To druga edycja Nagrody.
Wśród naszych comiesięcznych wyborów będą na pewno artyści z różnych światów, prezentujących różne gatunki, doświadczenie. Jednak naszym celem jest wyróżnienie tych, którzy łączą dobrą muzykę z oryginalnym pomysłem na siebie. Do konkursu również wy możecie zgłaszać swoich kandydatów, których komisja będzie brała pod uwagę przy comiesięcznym wyborze – zgłoszenia należy zgłaszać mailem na adres:info@akademiamm.pl, w treści maila prosimy o przesłanie informacji o zespole/artyście wraz z uzasadnieniem nominacji do nagrody oraz informacje o menedżerze zespołu/artysty.
Comiesięcznego wyboru dokonywać będzie jury w składzie:
Ania Brachaczek - wokalistka, basistka, kompozytorka i autorka tekstów. Znana ze współpracy z zespołem POGODNO, a następnie współzałożycielka grupy BiFF, z którą zdobyła dwa Fryderyki za album „Ano”. W sierpniu 2018 ukazała się trzecia płyta BiFF „Legendy”. W międzyczasie grała i nagrywała z Los Trabantos, Acid Drinkers (Fryderyk za „Love Shack”), Czesławem Mozilem, Muńkiem Staszczykiem, Markiem Jackowskim, Zbigniewem Hołdysem, Jackiem Lachowiczem, Anią Rusowicz, Tomkiem Makowieckim, Na Górze i orkiestrą NOSPR, brała udział w projekcie Panny Wyklęte. W 2016 roku wyszła płyta zespołu SIQ, który założyła z perkusistą Acid Drinkers - Maciejem Ślimakiem Starostą.
Gabi Drzewiecka - dziennikarka muzyczna, od 6 lat pracuje w radiu Chillizet, w którym prowadzi swoją autorską audycję Gabinet Dźwięku. Od kilku lat przeprowadza również wywiady z z polskimi i zagranicznymi artystami dla Dzień Dobry TVN (Linkin Park, Depeche Mode, Ed Sheeran, Gorillaz, Garbage, Anderson.Paak, Bryan Adams, Sean Paul itd.), jest też gospodynią programu muzycznego Nowa Tonacja w CANAL+ Polska. Okazjonalnie współpracuje z cgm.pl.
Wiesław Królikowski - dziennikarz muzyczny z przeszło 40-letnim stażem. Był etatowym pracownikiem redakcji miesięcznika "Jazz" i "Magazynu Muzycznego". Najbardziej znany jako współzalożyciel i zastępca redaktora naczelnego miesięczników "Tylko Rock" (1991-2002) i "Teraz Rock" (2003-2018), na których łamach - choć przeprowadzał wywiady z takimi gigantami światowego rocka jak Tony Iommi, Keith Emerson czy Ray Manzarek - specjalizował się w tematyce polskiej, nieprzerwanie też redagował dział poświęcony krajowej muzyce rockowej. Autor książek "Polski rock. Przewodnik płytowy" i "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" (fot. Anna Kwas-Królikowska)
Michał Proceente Kosiorowski - reprezentant niezależnej sceny rap i jeden z najbardziej charakterystycznych polskich MC's. Udziela się jako raper, dziennikarz i freestyleowiec oraz właściciel wytwórni hip-hopowej Aloha Entertainment* / AlohaSklep.pl. Od 12 lat współprowadzi autorską audycję muzyczną "Hip-Hop Kampus" w Akademickim Radio Kampus. Od kwietnia 2018 współpracuje w charakterze managera muzycznego z Hemp Gru / DIIL / Hempszop.pl. Dodatkowo Proceente czynnie uczestniczy w dwóch ostatnich sezonach RapPodcast dla CGM.PL / TIDAL .Prowadził największe imprezy w kraju m.in. Polish Hip-Hop Festiwal w Płocku, Mazury Hip-Hop Festiwal w Giżycku, Hip-Hop Na Żywca w Żywcu, Terrowym Fever w Poznaniu, Hip-Hop Arena w Łodzi, urodziny SSG w warszawskiej Progresji, czy PROSTO FESTXVAL na Torwarze. Jest absolwentem Instytutu Dziennikarstwa UW oraz ukończył menadżerskie studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW.
dr Mateusz Torzecki - doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca. Absolwent Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Autor książki pt. „Okładki płyt. Rzecz o wizualnym uniwersum albumów muzycznych”. Kurator wystawy "Polska Okładka Płytowa" oraz współautor towarzyszącego jej albumu. Redaktor roczników "Studia z Kultury Popularnej" oraz "Piosenka". Współpracował min.: z Galerią Miejską Arsenał w Poznaniu, Galerią Miejską BWA w Bydgoszczy, Miejską Galerią Sztuki w Częstochowie oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu. Prelegent licznych ogólnopolskich konferencji naukowych z zakresu kulturoznawstwa. Publikował m.in. w: „Kulturze Współczesnej”, „Studiach z Kultury Popularnej”, „Problemach Humanistyki”. Od sierpnia 2016 r. pełni funkcję kierownika Działu Wystaw i Edukacji Muzealnej w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu . (fot.Aneta Goraj)
Przemek Kubajewski – Project Manager Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR i marketingu, absolwent filologii polskiej. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, konferencji Tak Brzmi Miasto w Krakowie, konferencji Muzyka a Biznes w Warszawie czy Music Export Conference. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych artystów za dany miesiąc.