Nagroda AMM 2024

NAGRODA AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH

Akademia przez już ponad dekadę działalności wykształciła ponad 500 menedżerów, którzy z powodzeniem prowadzą świetnych artystów a także wyjątkowe projekty takie jak agencje bookingowe, festiwale. Wielu naszych absolwentów pracuje w uznanych firmach fonograficznych i eventowych. Oprócz działalności typowo edukacyjnej, monitorujemy również cały ten nasz rynek i, na naszych łamach, bardzo często komentujemy zjawiska, które się na nim pojawiają. W 2018 roku postanowiliśmy stworzyć Nagrodę Akademii Menedżerów Muzycznych. Dzięki nagrodzie wyróżniamy zespoły i solistów a przede wszystkim ich menedżerów, którzy będą wyjątkowo skuteczni pod względem działań managementowych – docenimy ich skuteczność, pomysłowość, spektakularne trasy koncertowymi etc.

W każdym miesiącu, wyróżnimy jednego Artystę/Zespół – 10. każdego miesiąca pojawią się u nas informacje kto w danym miesiącu został wyróżniony. Każdy z tej dwunastki będzie nominowany do zdobycia nagrody rocznej. Wtedy z grona nominowanych wybierzemy tego najlepszego, tą najlepszą lub tych najlepszych.

Powracamy po roku przerwy z bardzo mocnym (jak zawsze) składem jurorskim!

Kryteria wyboru:

  • wydanie albumu – skuteczna promocja w niebanalnej formie
  • niesztampowe klipy lub akcje promocyjne przy wydaniu singli
  • medialne nagłośnienie trasy koncertowej
  • inne spektakularne działania w ramach działalności muzycznej

 

To piąta edycja Nagrody.

Zobacz laureatów 2018

Zobacz laureatów 2019

Zobacz laureatów 2020

Zobacz laureatów 2021

Zobacz laureatów 2023

 


Wśród naszych comiesięcznych wyborów będą na pewno artyści z różnych światów, prezentujących różne gatunki, doświadczenie. Jednak naszym celem jest wyróżnienie tych, którzy łączą dobrą muzykę z oryginalnym pomysłem na siebie. Do konkursu również wy możecie zgłaszać swoich kandydatów, których komisja będzie brała pod uwagę przy comiesięcznym wyborze – zgłoszenia należy zgłaszać mailem na adres: info@akademiamm.pl, w treści maila prosimy o przesłanie informacji o zespole/artyście wraz z uzasadnieniem nominacji do nagrody oraz informacje o menedżerze zespołu/artysty.

Comiesięcznego wyboru dokonywać będzie jury w składzie:

Ewa Bujak - Z wykształcenia kulturoznawca, z pasji dziennikarka muzyczna. Pisała m.in. dla Uwolnij Muzykę i MusicNOW, prowadzi autorską stronę Made by Sound i współpracuje z miesięcznikiem Teraz Rock. Preferuje gitarowe dźwięki, choć słucha każdego, kto porusza jej czułe struny. Sport? Chodzenie na koncerty!

 

Justyna Grabarz - Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, z dziennikarstwem związana od 2015 roku. Swoją przygodą z radiem rozpoczęła w Radiu Kampus, w którym prowadziła muzyczną audycję Świeży Towar, akademicki Kampus Główny i audycję kulturalną Normalnie o tej porze. Współpracowała z magazynem Plus Minus jako recenzentka muzyczna. Od marca 2019 roku dziennikarka radiowej Trójki, w której prowadzi audycje W Tonacji Trójki, Białe Szumy i Czy już Państwo Słyszeli? Wielbicielka muzycznych nieoczywistości i poszukiwaczka dźwięków nieodkrytych. W wolnym czasie postać grająca na gitarze i śpiewająca (między innymi w Chórze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego).

Karina Nicińska - dziennikarka muzyczna w grupie RMF, prowadząca pasm Byle do obiadu i Wszystko gra w RMF Maxx oraz autorka videocastu Próba Mikrofonu na YouTube, w której rozmawia zarówno z młodymi, jak i uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej. W przeszłości związana z Grupą Eurozet (m.in. jako autorka audycji Kwiaty Polskie w Meloradiu, w której prezentowała, to co „najpiękniejsze w Polskiej muzyce”). Konferansjerka serii koncertów Letnie Brzmienia oraz wydarzeń kulturalnych między innymi dla Wysokich Obcasów i Gazety Wyborczej. Od lat wspierająca i współpracująca z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Baczna obserwatorka polskiej (i nie tylko!) sceny muzycznej, prywatnie miłośniczka dobrej kuchni i wciągającej książki.

 

 

 

Ignacy Puśledzki - dziennikarz portalu Well.pl, a wcześniej Interia Muzyka. Muzyczny pasjonat i kolekcjoner, fan Jane's Addiction, Franka Zappy, Fisza i Beastie Boysów. Jako Iggy Not Pop nagrywam alternatywne rapsy m.in o sprzątaniu po psach, pod własnym nazwiskiem wydaję od niedawna indie-popowe piosenki (także) o miłości.

Jędrzej Wołk - Pprowadzący największego w Polsce podcastu dla muzyków DIY pt. Cierpienia Młodego Muzyka. Producent, kompozytor, tekściarz, muzyk (instrumenty klawiszowe, ukulele, chórki) w zespołach 13 Drzew i deszcze. Współorganizator wrocławskiego showcase'a i konferencji wrOFFław. Autor książk A może płyta?, będącej poradnikiem wydawniczym dla początkujących muzyków DIY.

Przemek Kubajewski – właściciel i dyrektor wykonawczy Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR  i marketingu w branży muzycznej. Właściciel agencji Personal Vertigo, wspierających Artystów w pierwszych krokach wydawniczych i promocyjnych. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, konferencji Tak Brzmi Miasto w Krakowie, konferencji Muzyka a Biznes w Warszawie czy Music Export Conference. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych artystów za dany miesiąc.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.