NAGRODA AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH
Akademia przez już ponad dekadę działalności wykształciła ponad 500 menedżerów, którzy z powodzeniem prowadzą świetnych artystów a także wyjątkowe projekty takie jak agencje bookingowe, festiwale. Wielu naszych absolwentów pracuje w uznanych firmach fonograficznych i eventowych. Oprócz działalności typowo edukacyjnej, monitorujemy również cały ten nasz rynek i, na naszych łamach, bardzo często komentujemy zjawiska, które się na nim pojawiają. W 2018 roku postanowiliśmy stworzyć Nagrodę Akademii Menedżerów Muzycznych. Dzięki nagrodzie wyróżniamy zespoły i solistów a przede wszystkim ich menedżerów, którzy będą wyjątkowo skuteczni pod względem działań managementowych – docenimy ich skuteczność, pomysłowość, spektakularne trasy koncertowymi etc.
W każdym miesiącu, wyróżnimy jednego Artystę/Zespół – 10. każdego miesiąca pojawią się u nas informacje kto w danym miesiącu został wyróżniony. Każdy z tej dwunastki będzie nominowany do zdobycia nagrody rocznej. Wtedy z grona nominowanych wybierzemy tego najlepszego, tą najlepszą lub tych najlepszych.
Powracamy po roku przerwy z bardzo mocnym (jak zawsze) składem jurorskim!
Kryteria wyboru:
- wydanie albumu – skuteczna promocja w niebanalnej formie
- niesztampowe klipy lub akcje promocyjne przy wydaniu singli
- medialne nagłośnienie trasy koncertowej
- inne spektakularne działania w ramach działalności muzycznej
To piąta edycja Nagrody.
Wśród naszych comiesięcznych wyborów będą na pewno artyści z różnych światów, prezentujących różne gatunki, doświadczenie. Jednak naszym celem jest wyróżnienie tych, którzy łączą dobrą muzykę z oryginalnym pomysłem na siebie. Do konkursu również wy możecie zgłaszać swoich kandydatów, których komisja będzie brała pod uwagę przy comiesięcznym wyborze – zgłoszenia należy zgłaszać mailem na adres: info@akademiamm.pl, w treści maila prosimy o przesłanie informacji o zespole/artyście wraz z uzasadnieniem nominacji do nagrody oraz informacje o menedżerze zespołu/artysty.
Comiesięcznego wyboru dokonywać będzie jury w składzie:
Ewa Bujak - Z wykształcenia kulturoznawca, z pasji dziennikarka muzyczna. Pisała m.in. dla Uwolnij Muzykę i MusicNOW, prowadzi autorską stronę Made by Sound i współpracuje z miesięcznikiem Teraz Rock. Preferuje gitarowe dźwięki, choć słucha każdego, kto porusza jej czułe struny. Sport? Chodzenie na koncerty!
Justyna Grabarz - Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, z dziennikarstwem związana od 2015 roku. Swoją przygodą z radiem rozpoczęła w Radiu Kampus, w którym prowadziła muzyczną audycję Świeży Towar, akademicki Kampus Główny i audycję kulturalną Normalnie o tej porze. Współpracowała z magazynem Plus Minus jako recenzentka muzyczna. Od marca 2019 roku dziennikarka radiowej Trójki, w której prowadzi audycje W Tonacji Trójki, Białe Szumy i Czy już Państwo Słyszeli? Wielbicielka muzycznych nieoczywistości i poszukiwaczka dźwięków nieodkrytych. W wolnym czasie postać grająca na gitarze i śpiewająca (między innymi w Chórze Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego).
Karina Nicińska - dziennikarka muzyczna w grupie RMF, prowadząca pasm Byle do obiadu i Wszystko gra w RMF Maxx oraz autorka videocastu Próba Mikrofonu na YouTube, w której rozmawia zarówno z młodymi, jak i uznanymi artystami polskiej sceny muzycznej. W przeszłości związana z Grupą Eurozet (m.in. jako autorka audycji Kwiaty Polskie w Meloradiu, w której prezentowała, to co „najpiękniejsze w Polskiej muzyce”). Konferansjerka serii koncertów Letnie Brzmienia oraz wydarzeń kulturalnych między innymi dla Wysokich Obcasów i Gazety Wyborczej. Od lat wspierająca i współpracująca z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Baczna obserwatorka polskiej (i nie tylko!) sceny muzycznej, prywatnie miłośniczka dobrej kuchni i wciągającej książki.
Ignacy Puśledzki - dziennikarz portalu Well.pl, a wcześniej Interia Muzyka. Muzyczny pasjonat i kolekcjoner, fan Jane's Addiction, Franka Zappy, Fisza i Beastie Boysów. Jako Iggy Not Pop nagrywam alternatywne rapsy m.in o sprzątaniu po psach, pod własnym nazwiskiem wydaję od niedawna indie-popowe piosenki (także) o miłości.
Jędrzej Wołk - Pprowadzący największego w Polsce podcastu dla muzyków DIY pt. Cierpienia Młodego Muzyka. Producent, kompozytor, tekściarz, muzyk (instrumenty klawiszowe, ukulele, chórki) w zespołach 13 Drzew i deszcze. Współorganizator wrocławskiego showcase'a i konferencji wrOFFław. Autor książk A może płyta?, będącej poradnikiem wydawniczym dla początkujących muzyków DIY.
Przemek Kubajewski – właściciel i dyrektor wykonawczy Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR i marketingu w branży muzycznej. Właściciel agencji Personal Vertigo, wspierających Artystów w pierwszych krokach wydawniczych i promocyjnych. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, konferencji Tak Brzmi Miasto w Krakowie, konferencji Muzyka a Biznes w Warszawie czy Music Export Conference. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych artystów za dany miesiąc.