Nagroda AMM

NAGRODA AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH

W ciągu ponad już 5 lat swojej działalności wykształciliśmy dwie setki menedżerów branży muzycznej, którzy z powodzeniem prowadzą świetnych artystów a także wyjątkowe projekty takie jak agencje bookingowe, festiwale. Wielu naszych absolwentów pracuje w uznanych firmach fonograficznych i eventowych. Oprócz działalności typowo edukacyjnej, monitorujemy również cały ten nasz rynek i, na naszych łamach, bardzo często komentujemy zjawiska, które się na nim pojawiają. Z początkiem tego roku postanowiliśmy stworzyć Nagrodę Akademii Menedżerów Muzycznych. Dzięki nagrodzie będziemy wyróżniać zespoły i solistów a przede wszystkim ich menedżerów, którzy będą wyjątkowo skuteczni pod względem działań managementowych – docenimy ich skuteczność, pomysłowość, spektakularne trasy koncertowymi etc.

W każdym miesiącu, wyróżnimy jednego Artystę/Zespół – 10. każdego miesiąca pojawią się u nas informacje kto w danym miesiącu został wyróżniony. Każdy z tej dwunastki będzie nominowany do zdobycia nagrody rocznej. Wtedy z grona nominowanych wybierzemy tego najlepszego, tą najlepszą lub tych najlepszych.

Kryteria wyboru:

  • wydanie albumu – skuteczna promocja w niebanalnej formie
  • niesztampowe klipy lub akcje promocyjne przy wydaniu singli
  • medialne nagłośnienie trasy koncertowej
  • inne spektakularne działania w ramach działalności muzycznej

 

To druga edycja Nagrody.

Zobacz laureatów 2018

Zobacz laureatów 2019


Wśród naszych comiesięcznych wyborów będą na pewno artyści z różnych światów, prezentujących różne gatunki, doświadczenie. Jednak naszym celem jest wyróżnienie tych, którzy łączą dobrą muzykę z oryginalnym pomysłem na siebie. Do konkursu również wy możecie zgłaszać swoich kandydatów, których komisja będzie brała pod uwagę przy comiesięcznym wyborze – zgłoszenia należy zgłaszać mailem na adres:info@akademiamm.pl, w treści maila prosimy o przesłanie informacji o zespole/artyście wraz z uzasadnieniem nominacji do nagrody oraz informacje o menedżerze zespołu/artysty.

Comiesięcznego wyboru dokonywać będzie jury w składzie:

Monika Biss - fanka muzyki,po prostu. W branży muzycznej od ponad 15 lat. Zaczynała jako asystentka A&R w wytwórni BMG, potem było kilka innych przystanków takich, jak Jazzboy Records, Chaos Management, EMI Music Poland, ART2, by wreszcie osiąść na dłużej w Warner Music Poland jako dyrektor A&R. Obecnie pracuje w Muzk Management.

Hirek Wrona - dziennikarz telewizyjny i radiowy, niezależny publicysta, DJ, DVJ, producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów; Nalezy do pionierów - wśród polskich DJ-ów, miksujących funk, soul, hip-hop i r'n'b. Pierwszy DVJ w Polsce. Wykładowca akademicki (Uniwersytet Wrocławski), pierwszy DJ reprezentacji Polski w piłce nożnej, autor audycji w Programie III Polskiego Radia, Pomysłodawca, scenarzysta i prowadzący pierwszych wielkich koncertów hip-hopowych w Polsce - Hip-hop Opole, założyciel pierwszej niezależnej wytwórni hip-hopowej w Polsce B.E.A.T. Records, fan koszykówki, brydża i piłki nożnej. Znawca win.

Damian Sikorski - dziennikarz muzyczny Czwórki Polskiego Radia i Programu Pierwszego Polskiego Radia.  Prowadzący między innymi audycje Będzie Głośno! w radiowej Czwórce, która promuje debiutantów. Pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno, którego nagrodą jest wydanie debiutanckiej płyty, sesja zdjęciowa, teledysk, koncert i promocja. W ramach audycji wydaje też składanki z piosenkami debiutantów. W radiowej Jedynce prowadzi cykl "Po pierwsze Muzyka", oraz audycję "Muzyka Nocą". 

 

 

 

Bartosz Boruciak - dziennikarz muzyczny, prowadzący audycję Na Rapie w Radiu WNET, w której przedstawia różne odcienie rapu. Dziennikarz działu Kultura w Tygodniku Solidarność. Autor kilkuset wywiadów z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne. Był twórcą i prowadzącym wielu programów telewizyjnych oraz kanałów muzycznych na YouTube. Wcześniej współpracował m.in. z TVP Kultura, TVP 2, Polskim Radiem, Super Expressem, Top Guitar, O2.pl. Jest absolwentem Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW.

 

Przemek Kubajewski – Project Manager Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR  i marketingu, absolwent filologii polskiej. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, konferencji Tak Brzmi Miasto w Krakowie, konferencji Muzyka a Biznes w Warszawie czy Music Export Conference. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych artystów za dany miesiąc.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.