Nagroda AMM 2023

NAGRODA AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH

Akademia przez już ponad dekadę działalności wykształciła ponad 500 menedżerów, którzy z powodzeniem prowadzą świetnych artystów a także wyjątkowe projekty takie jak agencje bookingowe, festiwale. Wielu naszych absolwentów pracuje w uznanych firmach fonograficznych i eventowych. Oprócz działalności typowo edukacyjnej, monitorujemy również cały ten nasz rynek i, na naszych łamach, bardzo często komentujemy zjawiska, które się na nim pojawiają. W 2018 roku postanowiliśmy stworzyć Nagrodę Akademii Menedżerów Muzycznych. Dzięki nagrodzie wyróżniamy zespoły i solistów a przede wszystkim ich menedżerów, którzy będą wyjątkowo skuteczni pod względem działań managementowych – docenimy ich skuteczność, pomysłowość, spektakularne trasy koncertowymi etc.

W każdym miesiącu, wyróżnimy jednego Artystę/Zespół – 10. każdego miesiąca pojawią się u nas informacje kto w danym miesiącu został wyróżniony. Każdy z tej dwunastki będzie nominowany do zdobycia nagrody rocznej. Wtedy z grona nominowanych wybierzemy tego najlepszego, tą najlepszą lub tych najlepszych.

Powracamy po roku przerwy z bardzo mocnym (jak zawsze) składem jurorskim!

Kryteria wyboru:

  • wydanie albumu – skuteczna promocja w niebanalnej formie
  • niesztampowe klipy lub akcje promocyjne przy wydaniu singli
  • medialne nagłośnienie trasy koncertowej
  • inne spektakularne działania w ramach działalności muzycznej

 

To piąta edycja Nagrody.

Zobacz laureatów 2018

Zobacz laureatów 2019

Zobacz laureatów 2020

Zobacz laureatów 2021

 


Wśród naszych comiesięcznych wyborów będą na pewno artyści z różnych światów, prezentujących różne gatunki, doświadczenie. Jednak naszym celem jest wyróżnienie tych, którzy łączą dobrą muzykę z oryginalnym pomysłem na siebie. Do konkursu również wy możecie zgłaszać swoich kandydatów, których komisja będzie brała pod uwagę przy comiesięcznym wyborze – zgłoszenia należy zgłaszać mailem na adres:info@akademiamm.pl, w treści maila prosimy o przesłanie informacji o zespole/artyście wraz z uzasadnieniem nominacji do nagrody oraz informacje o menedżerze zespołu/artysty.

Comiesięcznego wyboru dokonywać będzie jury w składzie:

Karolina Filarczyk - Redaktorka muzyczna z powołania i "zdjęciorób" samouk z przypadku. Z portalem Muzykoholicy związana od końca 2016 roku. W 2020 roku mianowana na stanowisko redaktor naczelnej. Od 2022 r. związana także z redakcją serwisu TuLodz.pl. Na koncie ma kilka setek wywiadów, prawie trzy tysiące publikacji dla obu serwisów i niezliczoną ilość zdjęć wykonanych głównie w koncertowych okolicznościach przyrody. Ciekawa nowości, otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i ludzi, którzy kochają muzykę, jak ona.

 

Oliwka Kopcik - Jak sama mówi o sobie: „fanka starego polskiego rocka, wykopywania zespołów z podziemia i wsiadania z plecakiem do pociągu byle jakiego”. Od 2019 roku związana z serwisem Interia Muzyka, a od września 2022 roku kieruje swoją ukochaną redakcją. Sercem oddana ROCK & LOVE FESTIVAL. Za najlepszą dziennikarską przygodę uznaje odkrywanie nowych zespołów podczas węgierskiego Sziget Festival Official.

Sebastian Płatek - dziennikarz muzyczny, menager, redaktor naczelny portalu NetFan.pl i NetFankids.pl, autor tekstów, promotor twórczości dziecięcej.

 

 

 

Mateusz Wawrzyszkiewicz - dziennikarz muzyczny. Założyciel i główny prowadzący strony Najlepszy muzyczny adres, oprócz tego współpracujący stale z różnymi mediami związanych z muzyką i kulturą. Fan muzyki wszelakiej, jednak brytyjskie brzmienia są mu zdecydowanie najbliższe. Ulubione zespoły to Beatlesi i Radiohead, którzy idealnie wpisują się w kanon wyżej opisanego gustu.

Bartłomiej Pasiak - twórca fanpage’a kulturowego Pasem po czole początkujący krytyk literacki i muzyczny, promotor zespołów, panelista, rozmówca, fan pięknej muzyki, książek i filmów.

Przemek Kokotfan muzyki i fotografii koncertowej, redaktor naczelny portalu wyspa.fm. Jego zdjęcia można znaleźć m.in. na portalu Interia oraz w miesięczniku Teraz Rock

Przemek Kubajewski – właściciel i dyrektor wykonawczy Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR  i marketingu w branży muzycznej. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, konferencji Tak Brzmi Miasto w Krakowie, konferencji Muzyka a Biznes w Warszawie czy Music Export Conference. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych artystów za dany miesiąc.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.