Artysta/Menedżer lipca: Sorry Boys/Artgrupa/Mystic Production

Pierwszy raz w historii obrad jury NAGRODY AMM (a było ich już kilkadziesiąt) zdarzyło się, że całe jurorskie grono było jednomyślne co do decyzji. Tak stało się właśnie teraz, dzięki czemu laureatami lipca został zespół Sorry Boys wraz z managementem (Artgrupa) oraz wydawcą (Mystic Production). Wszystko za sprawą wyjątkowego albumu zespołu „Moje serce w Warszawie”.

 

Jak czytamy w materiałach prasowych dotyczących tej fantastycznej płyty:

Sorry Boys, na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego nagrał  przejmujący album „Moje serce w Warszawie”, upamiętniający 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Płyta zawiera 8 autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miłosza Boryckiego, Zuzanny Ginczanki, Pablo Nerudy
oraz cover legendarnej piosenki Czesława Niemena “Sen o Warszawie”.  Utwory na płycie to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się w niebo nad Warszawą, oglądamy ich historię jak przez sen.
Bohaterką płyty jest też sama Warszawa, pięknie personifikowana w utworze “Miasto Warszawa”, erotyku napisanym przez chilijskiego poetę noblistę Pablo Nerudę. Utwór “Jan” to z kolei zaśpiewana treść autentycznego listu Powstańca Jana Kluczewskiego dziadka członka Sorry Boys – Piotra Blaka. Za produkcję muzyczną albumu odpowiada Jan Biedziak. Gościnnie na albumie usłyszymy Roberta Gawlińskiego, Natalię Szroeder, Dawida Tyszkowskiego i Jana Biedziaka.

My od siebie dodamy, że oprócz muzyki, promocja albumu i wydarzenia też stała i stoi na najwyższym poziomie i za to nagradzamy Krzysztofa Dominika i Artgrupę oraz Artura Tylmanowskiego i Mystic Production

fot. Ola Bodnaruś

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.