AMM

Wybierz okładkę roku 2023

Po pierwszych dwóch tygodniach od otwarcia głosowania internautów na najlepszą okładkę 2023 roku w konkursie Cover awArts, nowa formuła konkursu odnosi sukces – na potencjalnego zwycięzcę w kategorii Nagroda Publiczności oddano już ponad 30 tysięcy głosów!

 

W tegorocznej edycji Cover awArts największą zmianą dla zgłaszających swoje okładki do konkursu było wprowadzenie opłaty. Jednak liczba 96 zgłoszonych w tym roku projektów świadczy o tym, że ta zmiana nikogo nie zniechęciła – wręcz przeciwnie! Fundusze zgromadzone dzięki tym wpłatom pozwolą fundacji Decybele Dizajnu na sprawniejszą organizację konkursu i, przede wszystkim, zapewnią nagrodę pieniężną osobom, które zwyciężą. Finansowy załącznik do kultowej już, szklanej statuetki Cover awArts, w postaci 2000 złotych za pierwsze, 1500 za drugie lub 1000 za trzecie miejsce, dodatkowo uatrakcyjnia wygraną i cementuje pozycję konkursu na rodzimym rynku.

 

Nowe kategorie

Zmiany dotknęły także kategorie konkursowe – w odpowiedzi na liczne prośby zarówno ze strony twórców i twórczyń okładek, jak i jury, organizatorzy zdecydowali o wprowadzeniu dodatkowej Nagrody Publiczności. To właśnie w tej kategorii każdy z nas ma realny wpływ na wybór zwycięskiego projektu!

 

Jak zagłosować?

Swój głos wciąż można oddać na stronie www.coverawarts.com – głosować można aż do pierwszego dnia maja włącznie. Między 1 a 13 czerwca w mediach społecznościowych Decybeli Dizajnu stopniowo będą odkrywane kolejne zwycięskie projekty – żeby tego nie przegapić, koniecznie śledźcie ich kanały! Wszystkie linki jak i więcej szczegółów na temat tegorocznego konkursu znajdziecie na dedykowanej podstronie.

Na domowej stronie projektu, www.decybeledizajnu.com , macie również możliwość zapoznania się z archiwalnymi wynikami poprzednich plebiscytów, a także poznać lepiej misję i zespół fundacji.

Jury

W kategoriach Najlepsza Okładka i Najlepsza Oprawa Graficzna zwycięzców wybrało eksperckie grono, które po raz pierwszy zebrało się na żywo: 5 kwietnia, w salach katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Obradowano w składzie:

  • piosenkarka, ilustratorka i projektantka, niestrudzona w poszukiwaniu właściwej wizualizacji nie tylko swojej muzyki Bovska,
  • dizajnersko zaangażowany twórca i kurator, współzałożyciel STGU i konkursu Polish Graphic Design Awards Rene Wawrzkiewicz,
  • niezwykle utalentowana fotografka, mająca na swoim koncie kilka okładek wyróżnionych w poprzednich edycjach Cover awArts Karolina Wojtas,
  • zasłużony propagator sztuki i artysta, rektor katowickiej ASP Grzegorz Hańderek.

Ogłaszana wcześniej Agnieszka Szydłowska, której dotąd jeszcze nigdy nie zabrakło w składzie jury, niestety z powodów niezależnych od niej była zmuszona zrezygnować – cały skład jurorski oraz członkowie Decybeli Dizajnu życzą jej dużo szczęścia w radiowej misji jakiej się podjęła. Mają nadzieję, że za rok wróci do składu jury, kontynuując tradycję.

Cover awArts to znana inicjatywa Decybeli Dizajnu – plebiscyt na najlepsze polskie okładki i wydania fizyczne albumów muzycznych, który w zeszłym roku obchodził swoje 10 urodziny. Od ponad dekady pomaga promować polskie artystki, projektantów i twórczynie, których sztuka zdobi okładki albumów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Konkurs nie tylko daje odbiorcom muzyki realny wpływ na wyniki, ale też pozwala przyjrzeć się z bliska nagrodzonym projektom i ich fizycznym wydaniom podczas corocznej prezentacji zwycięskich projektów. 

 

Każdego roku plebiscyt gromadzi coraz większe grono osób zainteresowanych dobrym, polskim projektowaniem; ceniących najwyższą jakość – zarówno w sferze wizualnej, jak i dźwiękowej. Wystawa prezentująca najlepsze okładki i oprawy graficzne odwiedzała już wiele polskich miast: Warszawę, Kraków, Katowice, Wrocław, Gdańsk czy Zakopane.

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.