AMM

Wielkie muzyczne otwarcie Norweskiego Festiwalu przez Zespół HORTA

4-6 sierpnia 2023 w muzycznym kalendarzu jest zarezerwowany dla Wataha Festival w Norwegii. Festiwal jest cyklicznym muzycznym  wydarzeniem, które łączy Polonię norweską i rdzennych mieszkańców Norwegii jak i ludzi z całego świata mieszkających w tym kraju.

 

Pomysłodawcą festiwalu jest Przemysław Sobaniec, który w imię idei – „Od ludzi dla ludzi” działa sukcesywnie wraz z organizacją Wataha Camp od 6 lat.

Na scenie Wataha Festival zagrały między innymi zespoły z Polski takie jak: HURT, ENCLOSE, NAPAD, ALICETEA czy BENIAMIN SOBANIEC.

 

W tym roku festiwal otworzy zespół HORTA, który zaprezentuje materiał pochodzący z albumu

„ Księżyc i Mars” oraz co będzie niespodzianką przygotowaną specjalnie na to wydarzenie – niepublikowane dotychczas utwory z nadchodzącej anglojęzycznej płyty.

  • Posłuchaj albumu „ Księżyc i Mars “

https://open.spotify.com/album/5fpaX4uuocyOfRr84uS8Kp?si=W5it-8-QS2KjPsK6AM739g

 

Do tej pory zespół HORTA koncertował między innymi z zespołem Closterkeller na trasie – BLUE- i może poszczycić się przepiękną balladą „Zegar”, którą nagrał wraz z Królową Polskiego Goth

Anją Orthodox

 

Został zaproszony do udziału w wydarzeniu „Odważnie w przyszłość “, gdzie dzielił scenę z zespołami Turbo i Sting Ray. Za sobą ma wiosenną trasę promującą album „Księżyc i Mars” gdzie między innymi został zaproszony przez Metallurg Music do wspólnego koncertowania z pochodzącym ze Szwecji Apocalypse Orchestra.

Zespół HORTA to nie tylko niekonwencjonalny Rock’n’roll z elementami Elektroniki- jest to pewnego rodzaju idea i performance zarazem łącząca nietuzinkowe teksty Jacka Horta, enigmatyczne osobowości Wokalisty Jacka, klawiszowca Tomasza Jagiełowicz  oraz gitarzysty Łukasza Kufa, ekscentryczne i zarazem odwołujące się do kierunków w modzie stroje czy też makijaże, które łącząc się w całość tworzą kosmiczno energetyczne doznania muzyczne dla coraz większej liczby odbiorców i fanów.

Należy wspomnieć również o tym, że zespół tworzy własne videoklipy i animacje.

Video do utworu „Trans” jest patronowanie przez Katowice Miasto Muzyki UNESCO –

 

 

a ostatni obraz do utworu „Księżyca Blask” – gitarzysta Łukasz Kufa stworzył przy pomocy sztucznej inteligencji co jest totalną nowością w branży muzycznej.

 

– będą to 3 dni przepełnione muzyką zespołów:

HORTA, Dr Misio, Totentanz, Majestic, Dirt Phunks, SPN&ESEN, NAPAD czy Maja Węgrzyn – W Åmli – bajkowym Norweskim klimacie okolic Agder. A taki klimat to poezja dla duszy i kolejny krok w rozwoju zespołu HORTA na arenie Norweskiej jak i światowej.

 

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.