Nagroda AMM 2021

NAGRODA AKADEMII MENEDŻERÓW MUZYCZNYCH

Akademia przez już prawię dekadę działalności wykształciła ponad 400 menedżerów, którzy z powodzeniem prowadzą świetnych artystów a także wyjątkowe projekty takie jak agencje bookingowe, festiwale. Wielu naszych absolwentów pracuje w uznanych firmach fonograficznych i eventowych. Oprócz działalności typowo edukacyjnej, monitorujemy również cały ten nasz rynek i, na naszych łamach, bardzo często komentujemy zjawiska, które się na nim pojawiają. Zw 2018 roku postanowiliśmy stworzyć Nagrodę Akademii Menedżerów Muzycznych. Dzięki nagrodzie wyróżniamy zespoły i solistów a przede wszystkim ich menedżerów, którzy będą wyjątkowo skuteczni pod względem działań managementowych – docenimy ich skuteczność, pomysłowość, spektakularne trasy koncertowymi etc.

W każdym miesiącu, wyróżnimy jednego Artystę/Zespół – 10. każdego miesiąca pojawią się u nas informacje kto w danym miesiącu został wyróżniony. Każdy z tej dwunastki będzie nominowany do zdobycia nagrody rocznej. Wtedy z grona nominowanych wybierzemy tego najlepszego, tą najlepszą lub tych najlepszych.

Kryteria wyboru:

  • wydanie albumu – skuteczna promocja w niebanalnej formie
  • niesztampowe klipy lub akcje promocyjne przy wydaniu singli
  • medialne nagłośnienie trasy koncertowej
  • inne spektakularne działania w ramach działalności muzycznej

 

To czwarta edycja Nagrody.

Zobacz laureatów 2018

Zobacz laureatów 2019

Zobacz laureatów 2020

 


Wśród naszych comiesięcznych wyborów będą na pewno artyści z różnych światów, prezentujących różne gatunki, doświadczenie. Jednak naszym celem jest wyróżnienie tych, którzy łączą dobrą muzykę z oryginalnym pomysłem na siebie. Do konkursu również wy możecie zgłaszać swoich kandydatów, których komisja będzie brała pod uwagę przy comiesięcznym wyborze – zgłoszenia należy zgłaszać mailem na adres:info@akademiamm.pl, w treści maila prosimy o przesłanie informacji o zespole/artyście wraz z uzasadnieniem nominacji do nagrody oraz informacje o menedżerze zespołu/artysty.

Comiesięcznego wyboru dokonywać będzie jury w składzie:

Novika - wokalistka, animatorka życia klubowego, radiowiec. Jako wokalistka zadebiutowała 20 lat temu z zespołem Futro, później pojawiała się na płytach Smolika, współpracowała również z zagranicznymi producentami. Wydała cztery albumy solowe oraz album z remixami, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem.Ostatni album „Bez Cukru” ukazał się w 2019 roku. Novika od lat prowadzi też autorskie audycje radiowe, pracowała w Radiu Roxy, Bis, Czwórce, Chilli Zet. Obecnie prowadzi dwie audycje w Radiospacji.

 

Mery Zimny - dziennikarka muzyczna z powołania. Od 2012 roku związana z redakcją magazynu JazzPRESS. O jazzie pisze również dla Jazz Forum. Publikowała także m.in. w: Gazecie Magnetofonowej, Ruchu Muzycznym czy Magazynie Lizard. Z radiem związana od 2018 roku, kiedy zaczęła prowadzić autorską audycję o jazzie i muzyce improwizowanej w Off Radiu Kraków. Działała także w Redakcji Krakowskiej RadioJAZZ.FM. Współzałożycielka radia JAZZKULTURA, z którym aktualnie jest związana.

Kamil Wicik - od ponad osiemnastu lat dziennikarz radiowy, na co dzień pracuje w Polskim Radiu Gdańsk. Prowadzi programy muzyczne, produkuje i poprowadzi koncerty w Studiu im. Janusza Hajduna. Promotor muzyki z Trójmiasta i Pomorza. Ma na koncie dwie książki: „Farben Lehre. Bez pokory” (wspólnie z Leszkiem Gnoińskim) oraz „Sax Club Pana Dyakowskiego”, biografię legendy trójmiejskiego saksofonu, Przemka Dyakowskiego (współpraca: Mariusz Nowaczyński). Trzecia publikacja w przygotowaniu. Jest członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV, w sekcji muzyki rozrywkowej.

 

 

 

 

Krzysztof Nowak – dziennikarz i redaktor. W branży od dziesięciu lat – zaczynał od bloga Muzyka Nowaka i współpracy z serwisem Popkiller. Etatowo działał jako dziennikarz muzyczny newonce.net oraz redaktor prasowy polskich edycji magazynów dla mężczyzn: PLAYBOY i Esquire, a także CKM. Freelancersko współpracował m.in. z portalami: T-Mobile Music, Interią, Noisey, i-D i Dziennik.pl, a także magazynami: Gazetą Magnetofonową, newonce.paper, HIRO czy VAIB. W przeszłości redaktor naczelny projektów wydawniczych marki DIAMANTE Wear (blog oraz magazyn papierowy) oraz portali: Kollabo i SMASH. Zwycięzca konkursu na korespondenta festiwalowego marki odzieżowej House, ambasador serwisu streamingowego Deezer w Polsce. Współtwórca pierwszego sezonu programu CGM Rap Podcast.

 

Przemek Kubajewski – Project Manager Akademii Menedżerów Muzycznych, specjalista ds. PR  i marketingu, absolwent filologii polskiej. Panelista i wykładowca podczas m. in. Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane, konferencji Audioriver, konferencji Tak Brzmi Miasto w Krakowie, konferencji Muzyka a Biznes w Warszawie czy Music Export Conference. Prowadził wykłady dotyczące marketingu w branży muzycznej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Poniżej prezentujemy sylwetki wyróżnionych artystów za dany miesiąc.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.