AMM

Artysta/Menedżer grudnia: WIJ/Piranha Music – Patryk Niedbalski

To już ostatni laureaci miesiąca w ramach NAGRODY AMM. I jednak niespodziewanie zostali nimi zespół WIJ wraz z managementem. Niespodziewanie, jednak bardzo zasłużenie, bo WIJ to już od paru lat bardzo ciekawy zespół, który konsekwentnie idzie swoją drogą, przy tym budując swój własny, niepowtarzalny styl.

Przyczyną wyróżnienia jest najnowsza płyta tria czyli „Przestwór”. Muzycznie – znakomita. Charyzmatyczna liderka Tuja Szmaragd plus Palec i Bob również wizerunkowo, po pierwsze wychodzą poza stereotypy muzyki metalowej, po drugie, pod każdym względem czerpią z literatury, komiksu, gier i szerokiej popkultury. I robią to znakomicie. Poza tym świetna oprawa (autorstwa Maurycego Gomulickiego) oraz promocja, za którą odpowiedzialna jest Piranha Music sprawia, że zarówno opiniotwórcze media oraz fani, nie tylko ciężkiej muzyki, coraz bardziej zauważają WIJ na polskiej scenie. Dlatego gratulujemy płyty i gratulujemy wyróżnienia.

 

Jury NAGRODY AMM już niedługo podejmie decyzję w sprawie podsumowania całego roku. W okolicach drugiej połowy stycznia przedstawimy najlepszą trójkę!

 

Zdjęcia: Adam Grygierzec

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.