Artysta/Menedżer sierpnia 2019: Bass Astral x Igo/Patryk Glinka

Laureatami sierpnia ogłaszamy duet Bass Astral x Igo i ich menedżera, Patryka Glinkę, którzy są zwycięzcami NAGRODY AMM 2018. Obecne wyróżnienie, to efekt bardzo ciekawych i skutecznych działań w okresie, który nazywa się sezonem ogórkowym. Jak widać, w ich przypadku, był to bardzo efektywny czas.

Nasze jury doceniło przede wszystkim dwa aspekty. Pierwszy to ujawnienie info na temat jesiennej trasy koncertowej duetu pod hasłem IT’S DARK! Tour i rozpoczęcie bardzo ciekawej kampanii promującej tejże trasy.Wprawdzie sprzedaż biletów rozpoczęła się już we wrześniu i z tego tytułu w bieżącym miesiącu zespół jest bardzo widoczny w całej Polsce (chociażby reklama na Tauron Arenie w Krakowie), ale intensywna kampania była już widoczna właśnie w sierpniu. Drugi aspekt to trasa Męskie Granie 2019, gdzie Igo był jedną z twarzy i jednym z głosów MGO (świetnie wypadł w tej roli) a już w parze z Bass Astralem dali na niej nieziemskie spektakle muzyczne.

Dokładamy do tego jeszcze upublicznienie w połowie ubiegłego miesiąca wyjątkowej interpretacji utworu Nim wstanie dzień, kultowej kompozycji Krzysztofa Komedy do tekstu Agnieszki Osieckiej w wykonaniu naszych bohaterów we współpracy ze Stokłosa Collective Orchestra pod kierownictwem Jana Stokłosy. Utwór został zarejestrowany podczas Gali wręczenia Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2019, upubliczniony właśnie w sierpniu. Jest to naprawdę wyjątkowa wersja i to nie tylko my tak myślimy, bo na YT ma już ponad pół miliona odsłon.

Tym samym Bass Astral x Igo oraz Patryk Glinka są pierwszym przypadkiem w historii naszej nagrody, gdzie jeden podmiot drugi raz otrzymuje wyróżnienie. Faktem jest, że są oni obecnie w topie najważniejszych polskich wykonawców, więc znów mają bardzo duże szanse na otrzymanie głównej NAGRODY AMM 2019.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.