AMM

Pohoda Festival rośnie w siłę: Thom Yorke, ZHU, Metronomy i wielu innych już w programie

 Coraz wyraźniej klaruje się program festiwalu Pohoda, odbywającego się 100 kilometrów za naszą południową granicą, najciekawszego słowackiego festiwalu plenerowego. Poznaliśmy właśnie kolejną gwiazdę tegorocznej edycji w postaci chińsko-amerykańskiego DJ’a i producenta ZHU. Tym samym autor hitowego “Faded” dołączył on do grona ogłoszonych już wcześniej artystów, wśród których znaleźli się m.in. Thom Yorke, Metronomy, Floating Points Live, Yves Tumor, Wolf Alice czy Archive. Organizatorzy podkreślają, że to dopiero początek atrakcji.

Odbywająca się na terenie lotniska w Trenczynie impreza już od lat zbiera świetne recenzje zarówno pod względem programu, jak i atmosfery panującej na samym festiwalu. Kapitalnie zorganizowany, trzydniowy fest nie przytłacza swoją frekwencją (30 tyś. fanów w ubiegłym roku), za to na każdym kroku potrafi zaskoczyć profesjonalizmem i dbałością o szczegóły. Absolutnie najlepszą rekomendacją tego, co możecie zastać w Trenczynie niech będą słowa szefa festiwalu, Michala Kaščáka:

“Przygotowując festiwal Pohoda staramy się utrzymać takie samo podejście jak wtedy, gdy zapraszasz gości do swojego domu w odwiedziny. Chcesz, aby czuli się dobrze, mieli świetnie zaplanowane atrakcje oraz mieli gdzie usiąść i się wyspać. Przygotowujesz pyszne jedzenie i drinki, a także robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby czuli się dobrze nawet w łazience czy toalecie. Dopiero wtedy możecie wspólnie posłuchać dobrej muzyki, tańczyć, oglądać filmy, rozmawiać o radościach i trudnościach wszechświata, dyskutować o sztuce – wszyscy robiąc to, co chcą i jak chcą.”

 Na przestrzeni ostatnich lat Pohoda imponowała również eklektycznym podejściem do tworzenia line-upu. Na scenach tego festiwalu pojawiali się m.in. Nick Cave, Lou Reed, Moby, Björk, The Prodigy, Solange, Tame Impala czy The Chemical Brothers. Trudno więc nie stawiać Pohody na równi z największymi europejskimi festiwalami i nie wziąć jej pod uwagę, planując swoje koncertowe lato 2020.

Do regularnej sprzedaży trafiły już pełne, 3-dniowe karnety, zawierające już miejsce na polu namiotowym. Obecnie można je dostać za 99 euro i nie polecamy specjalnie zwlekać z zakupem, ponieważ ta pula dostępna będzie wyłącznie do końca tego roku – po 1 stycznia cena wzrośnie do 109 euro. Link do biletów: https://www.pohodafestival.sk/en/shop

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.