AMM

Pohoda Festival 2020: The Libertines dołączają do line-upu!

Jeżeli zastanawiacie się na jaki letni festiwal muzyczny warto wybrać się w nadchodzącym roku, to mamy dla Was świetną i wciąż jeszcze nieoczywistą propozycję. Zaledwie 100 kilometrów za naszą południową granicą, w słowackim Trenczynie rozgrywa się jeden z najbardziej magicznych festiwali w Europie – Pohoda Festival, a jego przyszłoroczny program przybiera właśnie coraz poważniejsze kształty. Do line-upu tej imprezy wskoczyła właśnie kultowa już londyńska grupa The Libertines, a wśród gwiazd są już także m.in. Thom Yorke, Metronomy, ZHU, Floating Points, shame czy Archive. Brzmi dobrze? To dopiero początek!

Bez wątpienia The Libertines pod przewodnictwem wyłamującego się z wszelkich ram Pete’a Doherty’ego to jeden z najważniejszych składów muzyki rockowej XXI wieku. Bezkompromisowi, przebojowi i przede wszystkim autentyczni w swej twórczości londyńczycy pobili listy przebojów i serca słuchaczy kapitalnymi dwoma albumami z początku tysiąclecia (Up the Bracket (2002) i The Libertines (2004)), by potem zniknąć na 11 lat ze względu na osobiste problemy swojego lidera. Po ponad dekadzie wrócili jednak triumfalnie z ciepło przyjętym Anthems for Doomed Youth i koncertowo stali się mocniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Bardziej dojrzała, ale wciąż punkowa energia w połączeniu z popową melodyjnością ich kawałków będzie z pewnością jednym z najciekawszych punktów przyszłorocznej Pohody.

Sami nie wiemy dlaczego Pohoda nie jest jeszcze powszechnie popularna w naszym kraju, ale wierzcie nam na słowo, warto samemu przekonać się o wyjątkowości tej imprezy. W ogłoszonych przed tygodniem nominacjach do prestiżowych nagród European Festival Awards słowacka impreza znalazła się aż czterokrotnie (najlepszy line-up roku, najlepszy festiwal średniej wielkości, najlepszy promotor oraz innowator w kategorii zdrowia i bezpieczeństwa) – to najlepszy wynik wśród wszystkich wielkich festów na naszym kontynencie.

Do regularnej sprzedaży trafiły już pełne, 3-dniowe karnety, zawierające także miejsce na polu namiotowym. Obecnie można je dostać za 99 euro i nie polecamy specjalnie zwlekać z zakupem, ponieważ ta pula dostępna będzie wyłącznie do końca tego roku – po 1 stycznia cena wzrośnie do 109 euro. Link do biletów: https://www.pohodafestival.sk/en/shop

Dotychczas ogłoszeni artyści: Thom Yorke / The Libertines / Metronomy / ZHU / Wolf Alice / Archive / Black Midi / Floating Points / Hatari / Yves Tumor / Shame / Kokoroko / Wooze / Confidence Man / Iva Bittova & Dunaj / Pengshui / Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou / Emel Mathlouthi / Black Country, New Road / Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.