AMM

Nowa płyta zespołu Czarodzieje z Kaszub – muzyka rockowa w wykonaniu dzieci!

Czarodzieje z Kaszub to jedyny na Pomorzu dziecięcy zespół rockowy, grający gatunek muzyczny, który sami określają mianem The Family Rock, co oznacza gitarowe granie z pozytywnym przekazem, skierowanym do całych rodzin. Właśnie ukazała się ich trzecia płyta „Chodzą strachy”. Liderem, pomysłodawcą, szefem muzycznym i menedżerem jest związany z Akademią Menedżerów Muzycznych, jej absolwent, Marek Teterycz.

 

W trakcie 7 lat istnienia zespół zagrał ok 100 koncertów na terenie całego kraju, oraz gościł w ogólnopolskich i zagranicznych  audycjach radiowych i telewizyjnych. Skład zespołu tworzy 12 dzieci w wieku 9-14 lat.

Na płycie znajdują się utwory, które dzięki teledyskom i występom w programach telewizyjnych  zdobyły już pewną popularność. Są to:

 

„Chodzą strachy”, którego telewizyjna premiera miała miejsce w TVP Polonia 28.06.2019 r.

Piosenka porusza temat uzależnień od multimediów, cyberprzemocy, oraz zagrożeń w sieci.

 

„Podaruj życie”,w której zaśpiewał wokalista legendarnej grupy TSA  Marek Piekarczyk.

 

Utwór „Rock and Roll-o babcia”, z którym Czarodzieje gościli w znanym i lubianym programie telewizyjnym Familiada.

 

„Tak jak ptaki” czyli piosenka ku czci harcerzy poległych w walce za Ojczyznę.

 

Oprócz tego na płycie znajdziemy utwory poruszające mniej i bardziej ważne tematy społeczne takie jak bezstresowe wychowanie, czy plotki , jest akcent sportowy, a także hit zespołu AC/DC świętujący w tym roku 40-lecie premiery „Highway to hell”, wykonany w języku kaszubskim, do którego tekst napisał znany kaszubski literat Adam Hebel.

 

Płytę „Chodzą strachy” kupić można w wersji audio CD oraz jako wydanie cyfrowe mp3 na stronie www.czarodziejezkaszub.pl oraz bezpośrednio w sklepie PrezentyMuzyczne.pl

 

Płyta Audio CD

 

Wydanie cyfrowe mp3 

 

Obecnie trwają prace nad teledyskiem do utworu „Chodzą strachy”, którego premierę zaplanowano na koniec września.

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.