AMM

ANAKLASIS z Tomaszem Koniecznym i Lechem Napierałą na 90. urodziny Romualda Twardowskiego

Zwolennik tradycji stroniący od nowości za wszelką cenę. Znawca ludzkiego głosu i jego możliwości, który właśnie muzyce wokalnej poświęcił znamienitą część swojej twórczości. Współpracujący z Polskim Wydawnictwem Muzycznym od ponad 50 lat kompozytor Romuald Twardowski 17 czerwca obchodzi swoje 90. urodziny. W roku tego wyjątkowego jubileuszu w katalogu ANAKLASIS ukaże się specjalny album płytowy, poświęcony kameralnej twórczości wokalno-instrumentalnej Twardowskiego, który zapowiada rejestracja audio-wideo Sonetów Michała Anioła w wykonaniu światowej sławy bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz znakomitego pianisty i kameralisty Lecha Napierały. Premiera Sonetów 17 czerwca na kanale YouTube PWM.

 

Sonety Michała Anioła na baryton i fortepian, dedykowane Tomaszowi Koniecznemu, zostały skomponowane do trzech późnych wierszy jednego z największych artystów włoskiego Odrodzenia. Ujawnia się w nich w pełni ukształtowany indywidualny styl i mistrzowskie opanowanie przez kompozytora formy. Ich filmowa rejestracja to urodzinowy prezent dla Romualda Twardowskiego od światowej sławy wykonawców. Wirtualny koncert udostępniony na kanale YouTube PWM zapowiada kolejny krążek ANAKLASIS, tym razem poświęcony twórczości nestora polskiej muzyki. Oprócz Sonetów Michała Anioła na baryton i fortepian na płycie znajdą się m.in. Trzy sonety do Don Kichota na bas-baryton i fortepian czy pięć pieśni na bas-baryton i fortepian pt. Oblicze morza. Nieodzownym elementem kompletu będą opracowane przez PWM nowe wydania zarejestrowanych pieśni. Premiera materiałów nutowych i albumu płytowego pt. SONGS & SONNETS w linii PORTRAITS już jesienią.

Sonety Michała Anioła to piękna kompozycja. Z utworów przebija dojrzałość. Dogłębnie przemyślana jest tu każda wartość rytmiczna – komentuje Tomasz Konieczny, wielki entuzjasta pieśni Romualda Twardowskiego i szczery miłośnik zawartej w nich poezji. – Rozwiązania harmoniczne służą wyrażeniu spełnienia i – chyba – ukojenia… Można odnieść wrażenie, że kompozytor poszukuje poczucia absolutu i podporządkowuje snującą się muzycznie opowieść dążeniu do równowagi i wewnętrznej harmonii.

 

Premiera Sonetów Michała Anioła 17 czerwca o godz. 10 na kanale YouTube PWM:

Sonety Michała Anioła | Konieczny | Napierała | Twardowski

To nie koniec atrakcji przygotowanych na jubileuszowe obchody 90. urodzin wybitnego polskiego kompozytora. Jesienią będą mieć swoją premierę warsztaty operowe online prowadzone przez Tomasza Koniecznego i Lecha Napierałę, w ramach których artyści przedstawią kulisy pracy nad utworami Romualda Twardowskiego i Stanisława Moniuszki. Ponad 30 materiałów będących kompleksowym zapisem audiowizualnym ich pracy nad utworami, wypełnionych wskazówkami, będzie znakomitą podstawą do pracy i inspiracją dla każdego adepta śpiewu i amatora fortepianu – to kurs śpiewu i kameralistyki prosto z Wiednia… z dostawą do domu! Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Wszystkie albumy wydane w ramach ANAKLASIS dostępne są w najlepszych księgarniach i sklepach muzycznych, w serwisach cyfrowych oraz na wirtualnych półkach sieci empik! Polecamy!

www.anaklasis.pl

www.pwm.com.pl/anaklasis

www.facebook.com/anaklasisrecords/

Sonety Michała Anioła na baryton i fortepian w wykonaniu Tomasza Koniecznego i Lecha Napierały

https://www.youtube.com/watch?v=OYRSSaRAZEg&feature=youtu.be

ZOSTAŃ MELOMANEM ➡ https://www.youtube.com/user/PWMEdition/
Muzyczne wizytówki ➡ https://bit.ly/2U6nB2m
100 na 100 ➡ http://stonasto.pl/

ŚLEDŹ NAS: FACEBOOK 💻 https://www.facebook.com/PWMEdition/
INSTAGRAM 📸 https://www.instagram.com/pwm.com.pl/
TWITTER 🐦 https://twitter.com/PWMedition
WWW ⌨ https://pwm.com.pl/

 

 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest instytucją kultury od 75 lat specjalizującą się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. Szeroka oferta wydawnicza Oficyny obejmuje dzieła muzyki dawnej i współczesnej, repertuar polski i światowy, nuty przeznaczone dla amatorów i specjalistów, publikacje o charakterze pedagogicznym, naukowym i popularnym oraz obszerny katalog wydawnictw książkowych i leksykograficznych. PWM to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, promująca wśród zagranicznych partnerów twórczość rodzimych kompozytorów, jest także przedstawicielem czołowych zagranicznych wydawców na terenie kraju. Odpowiadając na oczekiwania współczesnego odbiorcy PWM poszerzyło swoją działalność o nową markę fonograficzną – Anaklasis. Jako wydawca Ruchu Muzycznego Oficyna stwarza przestrzeń dla artystycznego dialogu i naukowej refleksji, wymiany myśli i kształtowania świadomości estetycznej. PWM inicjuje działania edukacyjne będąc głównym organizatorem popularnych Dni Edukacji Muzycznej, Seminarium Edytorstwa Muzycznego czy najnowszej ogólnopolskiej kampanii o prawie autorskim: „Jesteś twórcą – masz prawo”. Więcej: www.pwm.com.pl

 

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.