AMM

Zespół Jelsa dołączył do projektu FONOBO Pitcher

Do zainicjowanego przez wytwórnię FONOBO Label projektu FONOBO Pitcher dołączył zespół Jelsa. Singiel grupy usłyszymy już 16 lipca.

Jelsa to warszawski zespół grający indie rocka z elementami indie folk i alt country. Eksperymentuje z organicznym brzmieniem gitar
i klawiszy. Śpiewa na głosy o codzienności z przymrużeniem oka. I wyłącznie po polsku. Inspiruje się chicagowską sceną indiefolkową          i takimi zespołami jak Wilco, Whitney i Big Thief.

 

Członkowie zespołu poznali się w 2018 roku podczas pracy nad musicalem „Wrzenie”. Wspólnie zagrali na festiwalu „Wschody” w Lublinie, zostali finalistami przeglądu Stage4YOU w warszawskim klubie Proxima i supportowali grupę Niemoc podczas koncertu w Warszawie.

W muzyce najbardziej cenią jej wartość emocjonalną oraz możliwość wyrażenia samych siebie za jej pośrednictwem. Poprzez granie tworzą
własny świat, w którym każdy dźwięk związany jest z konkretnym wspomnieniem. Nawet nazwa zespołu wzięła się ze słodkiego sentymentu. Jelsa to bowiem miasto w Chorwacji, w którym wokalista zespołu spędził pierwsze wakacje ze swoją dziewczyną.

Premierowy utwór Jelsy ukaże się już 16 lipca 2020 r. Piosenka nosi tytuł „Inni mówią” i w lekko ironiczny sposób zwraca uwagę na funkcjonowanie młodego pokolenia w dużym mieście. Z jednej strony opisuje wycofanie społeczne oraz introwertyzm, z drugiej pewność siebie i czerpanie z życia garściami. Pojedynkowi dwóch racji towarzyszy zwiewna i dynamiczna
warstwa muzyczna.

FONOBO Pitcher to projekt skierowany do młodych artystów, którzy chcą wejść ze swoją twórczością na wyższy level. Spośród zgłaszających się wykonawców FONOBO Label wybierze tych, którym wyda profesjonalnie przygotowane single, i którzy być może staną się gwiazdami jednego z najciekawszych wydawnictw muzycznych w Polsce. Laureaci mogą liczyć nie tylko na wsparcie w wydaniu piosenki, ale również w jej wyprodukowaniu. Wytwórnia zapewnia promocję w mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz pomoc           w stworzeniu jakościowego contentu do social mediów. Wszystkie wypuszczone w ramach projektu single znajdą się w dostępnych na rynku serwisach streamingowych i na playlistach Pitchera.

Akcja trwa do odwołania. Zgłoszenia można wysyłać na adres demo@fonobo.pl wpisując w tytule „FONOBO Pitcher”. Organizatorzy czekają na gotowe utwory i demówki. Najlepiej w formie niepublicznych linków do SoundClouda lub YouTube’a.

Projektowi patronują Radio Afera, portal Rytmy.pl, podcast Pan od Muzyki oraz Akademia Menedżerów Muzycznych.

 

Sprawdzaj co słychać u Jelsy: 

Facebook: https://www.facebook.com/JelsaBand/

Instagram: https://www.instagram.com/jelsaband/?hl=pl

 

Dowiedz się więcej o akcji FONOBO Pitcher: 

https://fonobo.pl/artysta/fonobo-pitcher/

 

Bądź na bieżąco z akcją FONOBO Pitcher: 

Facebook: https://www.facebook.com/Fonobo/

Instagram: https://www.instagram.com/fonobo_label/

YouTube: https://www.youtube.com/user/FONOBOlabel/featured

 

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.