AMM

Potężny zastrzyk amerykańskiego rapu w nowych ogłoszeniach Hip Hop Kemp 2019!

Po pierwszych, świetnie przyjętych ogłoszeniach z zeszłego tygodnia, ​ Hip Hop Kemp nie zwalnia tempa. Tym razem organizatorzy zabierają nas do kolebki hip-hopu, serwując artystów, którzy z pewnością ucieszą fanów złotej ery. Mowa tu bowiem o duetach ​ Masta Ace i Marco Polo​ , Smif N Wessun ​ oraz grupie Clear Soul Forces​ , która chociaż powstała w 2009 roku, to inspiracje czerpie garściami z końcówki XX wieku.

Hip-hop i Hip Hop Kemp. Ciężko sobie wyobrazić te dwa zjawiska bez ​ Masta Ace i Marco Polo​ . Dobrze wiemy, że Brooklyn to mekka amerykańskiego rapu, a ta dwójka starych przyjaciół to prawdziwi gospodarze tej dzielnicy, jak i Hradec Králové. Minęła już ponad dekada od czasu gdy niepodrabialna nawijka Ace’a spotkała się ze świeżym brzmieniem Marco, a ich kolejne nagrywki wciąż bujają całymi pokoleniami rapowych zajawkowiczów. Ubiegłoroczny krążek “A Breukelen Story” to kwintesencja tego, co w rapie cenimy najbardziej: rewelacyjne opowieści snute przez jednego z najlepszych tekściarzy całej gry płyną na nim lekko w rytmie niesamowicie autentycznych bitów spod ręki prawdziwego mistrza boom-bapu! W 100% zgadzamy się ze słowami Eminema: Hip-Hop potrzebuje Masta Ace’a, a ​ Hip Hop Kemp​ ma Masta Ace’a w tym roku!

Wspomniana “A Breukelen Story” łączy nas z kolejnym duetem, który zobaczymy na scenie. To właśnie na tej płycie Masta Ace i Marco Polo połączyli swoje siły w świetnym singlu ze Smif N Wessun​ , czyli dwójką graczy, których fanom złotej ery na pewno nie trzeba przedstawiać​ . ​Tek oraz Steele to naprawdę nieokrzesana energia idąca w parze z wykrystalizowanym przez dekady skillem! Znani również z występów w supergrupie ​ Boot Camp Click MC’s od ponad 20 lat są wierni swoim zasadom, które sprawiają, że każda kolejna ich płyta stanowi prawdziwy wzór klasycznego, rapowego brzmienia! To, że ich styl jest nadal świeży najlepiej słychać na wydanym dosłownie kilka dni temu albumie “The All”. Jesteśmy przekonani, że zabrzmi on z kempowej sceny równie wielką mocą, co inne klasyki
tej dwójki!

Z Nowego Jorku przeniesiemy się do Detroit wraz z ekipą, która od lat kreuje rapowe ścieżki tego miasta. Chociaż ​ Clear Soul Forces aktywni na scenie są od dekady, to ich brzmienie błyskawicznie przywołuje na myśl czasy Golden Ery, i to w jej najlepszym wydaniu. Trójka raperów gęsto klejących truskulową nawijkę otwarcie przyznaje, że w swojej muzyce chce połączyć najlepsze wzorce starej szkoły ze współczesnym, świeżym spojrzeniem na hip-hopową scenę. Luźna i zajawkowa atmosfera jaką Ci goście wytwarzają na scenie wylewa się z niej potężnym strumieniem, co pozwala nam sądzić, że występ CSF będzie jednym z najbardziej pozytywnych odkryć 18 edycji HHK!

Obecnie poza wspomnianą trójką w programie festiwalu swoje miejsce mają także ​ Tech N9ne, The Alchemist ​ oraz​ Kontrafakt​ .

Tegoroczna edycja ​ Hip Hop Kempu odbędzie się między 15, a 17 sierpnia, tradycyjnie na terenie lotniska w oddalonym o 50 kilometrów od polskiej granicy, Hradec Králové. Ten festiwal od lat cieszy się mianem najbardziej hiphopowego święta w tej części Europy – to tutaj łączą się wszystkie 4 filary najpiękniejszej pasji świata. Poza masą rapowych koncertów czekają tu na Ciebie turnieje breakdance, legendarne bitwy freestylowe, rampy deskorolkowe, dziesiątki metrów ścian do graffiti oraz przede wszystkim – tysiące pozytywnie nastrojonych ludzi z całego świata! Gdy dorzucimy do tego sierpniowe słońce i zimne czeskie piwko to w efekcie otrzymujemy idealny pomysł na zajawkowy urlop z ekipą!

W sprzedaży są już karnety zapewniające wejście na wszystkie 3 dni festiwalu, orazpoprzedzający go, środowy warm-up. Bilety oraz więcej informacji znajdziecie na oficjalnej,polskiej stronie imprezy – www.hhk.pl

(mat.prasowe)

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.