AMM

Podsumowanie roku 2018 – Bohaterowie

W ostatniej części naszego podsumowania chcemy zwrócić uwagę na osoby, grupy, firmy i instytucje, które według nas, swoimi innowacyjnymi i sprawnymi działaniami, dawały przykład jakości w polskiej branży muzycznej.

 

Riverside. Tutaj jesteśmy monotematyczni, bo w każdej z części naszego subiektywnego podsumowania znalazł się ten zespół, ale nie ma się co dziwić – Wasteland to genialny album. Pisany i nagrywany z piętnem smutku i w niepełnym składzie (z wiadomego powodu) jest wg nas najlepszym albumem grupy i nadzieją, że muzycy, mocno przez dziennikarzy, zakopani w danym gatunku mogą z niego wyjść i cieszyć swoim talentem szersze grono odbiorców.

Asfalt Records. Ta legendarna już wytwórnia płytowa w mijającym roku ukończyła 20 lat swego bytu. Wyróżniamy ich nie tylko dlatego, działania Tytusa i jego pracowników to wyznacznik jak powinno prowadzić się firmę fonograficzną. Życzymy kolejnych długich lat w sukcesie!

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Instytucja, która nie dość że hołduje historii polskiej muzyki rozrywkowej, to jeszcze doskonale ją promuje. Wyróżniamy tutaj ich działania pod wodzą dyrektora, Jarosława Wasika, które są naprawdę znakomite.

Universal Music Polska. To wyróżnienie za wznowienia dwóch genialnych płyt zespołu Kobong. Bardzo nas cieszy, że majors tak sprawnie podszedł do muzyki, jakby nie patrzeć, mocno alternatywnej. Przełożyło się to zarówno na duży szum medialny (wiele osób bardzo młodych sięgnęło po te płyty) a co za tym idzie, na sprzedaż. Do tego płyty są pięknie wydane, za co dodatkowy plus.

Anna Maria Jopek. W naszym podsumowaniu najlepszych płyt wspólna płyta Pani Anny Marii i Branforda Marsalisa była bardzo wysoko, a dzisiejsze wyróżnienie jest za to, że dzięki takim działaniom, mamy przekonanie, że polscy muzycy są na światowym poziomie i przez to, mogą grać i nagrywać, z kim chcą.

Kamil Saful Nożyński. Jedno z najważniejszych nazwisk tego roku. Raper ze składu Dixon 37 niespodziewanie zagrał główną rolę w serialowej adaptacji książki Jakuba Żulczyka Ślepnąć od Świateł. Jak wiemy, był to od początku świadomy koncept reżysera, Krzysztofa Skoniecznego. Nożyński zagrał perfekcyjnie i obalił tym samym mnóstwo stereotypów. W 2019 życzymy Safulowi sukcesów aktorskich (bo gra) oraz także tych muzycznych!

Radio Kampus. To obecnie najlepsza polska stacja radiowa, kształtująca trendy i gusta muzyczne. Zasługują na wyróżnienie i życzymy, żeby w następnym roku byli jeszcze lepsi.

Polskie Nagrania. Od przejęcia Polskich Nagrań przez Warner dobra passa trwa. Wytwórnię wyróżniamy za całokształt w tym roku – kolejne pozycje Polish Jazz, kolejne bardzo ciekawe wznowienia. Wszystko wydane tak, żeby cieszyło zarówno oko jak i ucho.

Trupa Trupa. Podbój świata w wykonaniu trójmiejskiego zespołu trwa. Grają zagranicą (i to nie niszowo, na największych scenach), piszą i zachwycają się nimi zagraniczne, bardzo wpływowe media. Coś czujemy, że 2019 będzie w ich wykonaniu jeszcze lepszy.

Natalia Moskal. Ta wokalista jest związana z AMM, ale do tego podsumowania staraliśmy się podejść bardzo obiektywnie w tej naszej subiektywności. Natalia wydała w tym roku epkę z utworami do tekstów zapomnianej poetki i działaczki Kazimiery Iłłakowiczówny. Tym samym, wg nas, trochę zmieniła oblicze tego typu wydawnictw – nie ma patosu i banału, bardzo dobre kompozycje i urzekające teksty zainteresowały wielu, w tym duże media. To na pewno jest przełom dla samej Natalii, bo to świetna Artystka a także osoba. Dużo weny i sukcesów w 2019 roku!

zespół AMM

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.