Pezet – Muzyka Rozrywkowa (Reedycja 2018) [RECENZJA]

Pod koniec ubiegłego roku, Koka Beats przy współpracy z firmą Musicom wznowiła album Pezeta Muzyka Rozrywkowa, wzbogacony o drugi dysk z remixami większości utworów. To bardzo ważna reedycja bardzo ważnej płyty.

Pamiętam, że gdy w 2007 roku wyszła Muzyka Rozrywkowa, to spowodowała duży szum wśród fanów rapu. Wiadomo, Pezet był wtedy jednym z najważniejszych przedstawicieli gatunku (i to się nie zmieniło), ale sensację wzbudził charakter i styl płyty. Pezet, który przyzwyczaił słuchacza raczej klasycznymi produkcjami Noona, jednak zaskoczył elektronicznymi, czasem nawet klubowymi produkcjami (za które odpowiedzialni byli: przede wszystkim Szogun ale też Korzeń i Kociołek). Mnie ta płyta bardzo wtedy podpasowała, także za bardzo ekspresyjne, trafne  dosadne (zawsze takie były ale tutaj jeszcze bardziej) teksty. Dobór gości (m.in. Mes, Małolat czy kolega z Płomień 81, Onar) też niezły.

Sięgając po reedycję, czar wrócił. To ciągle świetna płyta, która w ogóle się nie zestarzała. Dodatkowy CD z remixami jeszcze wzbogaca jego wartość. W remixie chodzi o to, żeby odświeżyć dany kawałek, a więc tutaj wszystko się zgadza (choćby Gdyby miało nie być jutra, kultowy kawałek w przeróbce Sempu zyskał nowy wydźwięk – monumentalny, posępny. Niby inny, ale pasujący). Autorami remixów są, obok wspomnianego przed chwilą także: Tasty Beatz, L Pro, PLN Beatz oraz Szogun.

Dla młodziaków, pozycja obowiązkowa, warto mieć. Dla tych co już posiadali również, choćby dla tego drugiego krążka.

peka

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.