AMM

Patronat AMM: Cover awArts 2018

Nadeszła szósta edycja Cover awArts 2018 – konkursu, który od 2013 roku z pomocą głosów internautów i ekspertów wyłania najlepsze polskie okładki płytowe roku. Akademia Menedżerów Muzycznych została partnerem tego prestiżowego konkursu

Cover awArts to inicjatywa Decybeli Dizajnu – portalu o projektowaniu dla muzyki, który od lat zajmuje się promowaniem polskich artystów, dizajnerów i twórców, których sztuka zdobi okładki albumów. Każdego roku plebiscyt gromadzi coraz większe grono osób zainteresowanych dobrym, polskim dizajnem; ceniących najwyższą jakość w sferze wizualnej i dźwiękowej.

W tym roku organizatorzy wzmacniają głos specjalistów, w jury pojawi się kilkudziesięciu ekspertów ze świata kultury i sztuki, m.in. Edgar Bąk, Dawid Korzekwa, Patryk Hardziej, Wilhelm Sasnal, Kobas Laksa, Norman Leto, Agnieszka Szydłowska, Jarosław Szubrycht czy Bogna Świątkowska. Poza okładkami, wyróżnione zostaną też 3 najlepsze oprawy graficzne. Przed nami więc szerokie spojrzenie na muzyczny dizajn z wielu perspektyw.

Jak zwykle 30 najlepszych okładek pojawi się na organizowanej przez Decybele Dizajnu i Rondo Sztuki wystawie, która w 2019 roku odwiedzi sześć polskich miast: Katowice, Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdańsk i Zakopane. Autorzy okładek albumów, które miały swoją premierę w tym roku, mogą zgłaszać swoje projekty do konkursu na stronie www.coverawarts.com do 2 grudnia.
Zapraszamy do rywalizacji!

14.11.2018–2.12.2018 – etap zgłoszeń
17.12.2018–6.01.2019 – głosowanie
26.01.2019 – wernisaż wystawy w Katowicach, ogłoszenie wyników, koncert

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.