Artysta/Menedżer października: XXANAXX/Monika Małyszek

Pierwsza odsłona Nagrody AMM jest nabiera pełnych kształtów, mamy już 10 z 12 nominowanych do tytułu Artysta/Menedżer 2018. Decyzją naszego jury laureatami października zostali: duet XXANAXX wraz ze swoją menedżerką, Moniką Małyszek.

XXANAXX zdobywa nasz laur za bardzo przemyślaną i konsekwentną drogę promocyjną, jaką przechodzą właśnie ze względu na to, że właśnie wydali swój trzeci album, Gradient. Jury faktycznie było pod wrażeniem całej otoczki wokół wydania albumu a także staranności w jego wydaniu (choćby jego specjalna edycja z zapisem koncertu) i w całej promocji i wizerunku (szczególnie w social media). Tutaj ukłony dla Moniki Małyszek, menedżerki duetu. Monika to doświadczony już menedżer muzyczny (współpraca m.in. z Natalią Kukulską), także widać tutaj mocno przemyślaną strategię działania. Przy okazji, trzeba również wspomnieć o wydawcy – Warner Music Poland, oni też mają w tym wszystkim swoją cegiełkę sukcesu.

Promocja promocją, ale bez dobrej muzyki tego wyróżnienia na pewno by nie było. Duet Klaudia Szafrańska i Michäl Wu nagrał jedną z najciekawszych popowych płyt w Polsce. Cały czas działają w obszarze gatunkowym, który obrali parę lat temu, ale nowe rzeczy są ciekawe, nie są wtórne, nie nudzą – wręcz przeciwnie, XXANAXX z każdą kolejną płytą jest, według nas, coraz lepszy.

 

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.