Nowe wywiady AMM #26 – Maya Wasserman

 

Przedstawiamy rozmowę z bardzo młodą i jeszcze bardziej zdolną songwriterką, wokalistką, instrumentalistą, producentką Mayą Wasserman. Ostatnio wydała dwa świetne single „Silence.” i „Not only flowers”, dzięki którym, coraz więcej osób zwróciło na nią uwagę. O swojej pracy twórczej, szkole w Anglii  i inspiracjach, opowiada poniżej.

 

To że Artysta, muzyk sam chce pisać teksty, komponować jest teraz powszechne, ale to, że podejmuje się produkcji własnych utworów już nie… Zwłaszcza w tak młodym wieku. Jak odkryłaś ten talent?

Mając własne utwory chciałam wiedzieć jak je nagrywać i jak nagrywać prawdziwe i syntetyczne instrumenty. Miałam dużo pomysłów na ich produkcję, więc również bardzo mnie do tego ciągnęło. Powoli, wgłębiając się w coraz bardziej zaawansowane programy,  odkrywając nowe opcje, ucząc się samemu i na kursach, zaprowadziło mnie to do szkoły artystycznej w Anglii, Tring Park School for the Performing Arts, gdzie produkcja muzyczna jest jednym z moich głównych zajęć jak i przedmiotów A-levels, do matury.

Opowiedz w jaki sposób pracujesz nad nowymi rzeczami, jak głownie powstają?

Najczęściej po prostu rozwijam własne myśli, dopasowuję tonację do nastroju i zwykle piszę używając fortepianu. Chwilę improwizuję i “freestyluję” już ze słowami powoli układając strukturę i melodię utworu.

Gdybyś trochę opowiedziała o Twoich inspiracjach muzycznych, czy kimś się inspirujesz?

Niezwykle inspiruje mnie Jacob Collier. Młody, inteligentny, produktywny i przede wszystkim całkowity artysta, tzn. potrafi pisać, komponować i produkować, od początku do końca. To co tworzy jest niesamowite i bardzo motywuje mnie do działania.

Już z perspektywy czasu, co dała Ci edukacja muzyczna w UK?

Edukacja muzyczna w UK bardzo rozwinęła moją pasję do muzycznej produkcji i powiększyła moją wiedzę. Dała mi więcej możliwości na występy i pracę w grupie, robię również coś o czym zawsze marzyłam, a mianowicie współpracuję z innymi. Piszę utwory z osobami w moim wieku z podobnymi aspiracjami, popycha mnie to do pisania rzeczy, których najprawdopodobniej nigdy bym nie napisała sama.

Jakie masz plany muzyczne na najbliższy okres?

Skupiam się na wydawaniu singli i budowaniu sobie portfolio muzycznego. Staram się brać udział w wydarzeniach i projektach, które mogą powiększyć moje doświadczenie, zwiększyć zasięgi jak i powiększyć grono kontaktów, dzięki którym rozwinę się w branży.

rozmawiał peka

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.