Nowe wywiady AMM #18 – Shama

Shama to jeden z najciekawszych młodych rodzimych zespołów… To dobra okazja żeby się im przyjrzeć oraz porozmawiać z nimi, ponieważ właśnie wydali singiel, będący częścią projektu FONOBO Pitcher

To może zaczniemy od końca. Opowiedzcie jak powstawały „Kwiaty”?

„Kwiaty” były jednym z najszybciej skomponowanych przez nas kawałków. Zmobilizował nas koncert w Arenie Gliwice, na którym chcieliśmy zagrać nowy materiał, prezentujący nasze najświeższe pomysły i inspiracje. Wersja koncertowa wydawała się mieć duży potencjał, więc przez wakacje dopracowaliśmy utwór i postanowiliśmy jak najszybciej go wydać.

A jak znaleźliście się w FONOBO Pitcher?

Dowiedzieliśmy się o projekcie FONOBO Pitcher od naszych znajomych z zespołu Jelsa, który w zeszłym roku dołączył do akcji. To, co usłyszeliśmy o projekcie, bardzo nas zaciekawiło, więc przesłaliśmy demo. Po kilku dniach dostaliśmy zaproszenie na rozmowę, utwór się spodobał i zostaliśmy przyjęci. Singiel i okładka były już wtedy w zasadzie gotowe, ale to FONOBO Label pomoga nam w profesjonalny sposób przeprowadzić premierę, aby dotarł do jak największego grona odbiorców.

Podobno połączył Was blues lat 60-tych. Opowiedzcie o genezie powstania zespołu oraz o Waszych inspiracjach.

Zespół ma swoje dalekie korzenie jeszcze w 2013 roku. Antoni z Jimim chodzili razem do gimnazjum i po roku znajomości zorientowali się, że mają bardzo podobny gust muzyczny, a co więcej, obaj grają na instrumentach. Muzyka, której obaj słuchali, to właśnie brzmienia lat 60-tych, wymieniali się płytami takich artystów jak B.B. King, Jimi Hendrix czy The Doors. Pierwsze próby zespołu (ówcześnie duetu) odbywały się na strychu u Antka i wybrzmiewały utworami między innymi tych właśnie artystów.

Jak, według Was, w obecnych czasach bez koncertów mają i mogą promować się zespoły takie jak Wy?

Faktycznie, brak możliwości występowania na scenie jest dla nas ogromnym problemem. Staramy się maksymalnie korzystać z wszystkich „zdalnych” środków, takich jak Instagram czy Facebook. Przede wszystkim jednak staramy się jak najefektywniej wykorzystywać nasz wolny czas komponując i produkując nowe kawałki.

Świętujemy premierę singla, ale ciekawi mnie co dalej. Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

Obecnie pracujemy nad dwoma nowymi utworami. Jeden z nich miał już okazję wybrzmieć podczas naszych ostatnich koncertów, drugi zaś jest zupełnie nowy. Przez najbliższe miesiące chcielibyśmy ukończyć pracę nad nimi i jeszcze zimą przejść do ich realizacji w studiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już na wiosnę będziemy mogli pochwalić się nimi w Internecie. Oprócz tego liczymy oczywiście na jak najszybsze przywrócenie możliwości koncertowania, abyśmy znów mogli promować naszą muzykę podczas występów na żywo.

Pytania zadał Przemek Kubajewski

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.