AMM

Hip Hop Kemp 2019 rusza z pierwszymi ogłoszeniami!

Pierwsze poważniejsze promienie słońca w tym roku od razu przywołały u nas wspomnienia lata, a co za tym idzie, najbardziej hip-hopowej imprezy każdych wakacji, czeskiego Hip Hop Kempu! W tym roku legendarny Festiwal z Atmosferą odbędzie się już po raz 18, więc okazja do świętowania jest zupełnie wyjątkowa. Właśnie poznaliśmy pierwszych artystów, którzy wystąpią między 15, a 17 sierpnia w czeskim Hradec Králové.

Pierwszym z nich jest jeden najbardziej technicznych MC w całej historii tej gry, Tech N9ne! Reprezentujący Kansas raper, to prawdziwy karabin maszynowy rymów – zupełnie niepodrabialny artysta, którego nieprawdopodobnie wyskillowana nawijka od lat stanowi wzór warsztatu dla całej światowej sceny. Sam mówi, że napędza go każda dobra muzyka, niezależnie od gatunku, a my natomiast jesteśmy pewni, że jego jako inspirację stawia sobie co drugi raper z obecnej czołówki. Król Ciemności to jednak nie tylko rewelacyjnie złożone wersy i wartościowe albumy, ale także sukces wytwórni Strange Music, której jest założycielem i motorem napędowym. Pierwszy undergroundowiec w historii, którego płyta przekroczyła okrągły milion sprzedanych egzemplarzy dosłownie kilka dni temu grał w naszym kraju i każdy kto miał okazję go usłyszeć wie, że koncerty Tech N9ne to prawdziwy ogień!

Na scenie w Hradec Kralove zagra w tym roku także The Alchemist – beatmaker stojący za produkcjami Cypress Hill, Mobb Deep czy Dilated Peoples, ale również mający na koncie kilka autorskich krążków z całą plejadą kozackich featów. Na jego bitach bujała się nie tylko większość wyjadaczy początków XXI wieku, ale także Migosi, Mac Miller czy SchoolboyQ, co pokazuje jak szerokie spektrum artystów inspiruje się muzyką Daniela Mamana. Czy Alchemist wie jak robić dobre live gigi? Nie mamy co do tego wątpliwości, mówimy w końcu o DJ’u koncertowym Eminema!

Dzisiejsze ogłoszenie dopełnia prawdziwa esencja kempowej zabawy. Jeśli chociaż raz bawiłeś się już na HHK to z pewnością znasz siłę, z jaką co roku Kontrafakt roznosi kempową scenę! Słowacka ekipa na czele z Rytmusem to kompletne “must see” każdej edycji, i nie inaczej będzie tym razem. Często podkreślana w kontekście tej imprezy polsko-czesko-słowacka przyjaźń ponownie osiągnie swoje apogeum pod mainem, w rytmie hitu, którego nikomu przedstawiać już nie trzeba.

Tegoroczna edycja Hip Hop Kempu odbędzie się między 15, a 17 sierpnia, tradycyjnie na terenie lotniska w oddalonym o 50 kilometrów od polskiej granicy, Hradec Králové. Ten festiwal od lat cieszy się mianem najbardziej hiphopowego święta w tej części Europy – to tutaj łączą się wszystkie 4 filary najpiękniejszej pasji świata. Poza masą rapowych koncertów czekają tu na Ciebie turnieje breakdance, legendarne bitwy freestylowe, rampy deskorolkowe, dziesiątki metrów ścian do graffiti oraz przede wszystkim – tysiące pozytywnie nastrojonych ludzi z całego świata! Gdy dorzucimy do tego sierpniowe słońce i zimne czeskie piwko to w efekcie otrzymujemy idealny pomysł na zajawkowy urlop z ekipą!

W sprzedaży są już karnety zapewniające wejście na wszystkie 3 dni festiwalu, oraz poprzedzający go, środowy warm-up. Bilety oraz więcej informacji znajdziecie na oficjalnej, polskiej stronie imprezy – www.hhk.pl.

(mat.prasowe)

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.