AMM

AMM poleca: Festiwal im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” – gwiazdy i konkurs dla zespołów!

Poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z kolejną już edycją Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”, który od 2007 roku odbywa się w Ostrowcu Świętokrzyskim, uraczy gości 7, 8 i 9 lipca. Wiemy już, że na Festiwalu zagra Patrycja Markowska, a także zagraniczna gwiazda – charyzmatyczny Lord Bishop z zespołem. Ogłoszono również, jak co roku, konkurs dla artystów muzyków.

Już znakomita patronka, Mira Kubasińska, związana z Ostrowcem Świętokrzyskim, dużo mówi o założeniach i idei Festiwalu. Stawia on na promowanie młodych stażem zespołów, edukację, a także wymianę doświadczeń artystycznych pomiędzy młodymi, debiutującymi, a uznanymi zespołami bluesowymi i rockowymi. Ponieważ Festiwal adresowany jest do zespołów grających szeroko rozumianą muzykę bluesową i rockową, opierających się głównie na repertuarze własnym, głównym jego punktem jest Konkurs Młodych Wykonawców. Właśnie teraz ogłoszono kolejną edycję konkursu. Kwalifikacja uczestników odbywa się na podstawie wypełnionych kart zgłoszenia i nadesłanych płyt. Pełny regulamin dostępny jest na stronie Festiwalu.

Wielki Ogień to również koncerty uznanych w Polsce i nie tylko, Artystów, kręgów bluesa i szeroko pojętej muzyki gitarowej. Uczestnicy poprzednich edycji na festiwalowej scenie usłyszeli takich wykonawców jak, m.in.  , Dżem, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Hey,Coma, AcidDrinkers, TSA, Renata Przemyk, CETI, Illusion, EricGales, , Pidżama Porno, Organek, Marek Piekarczyk, Organek, Natalia Sikora, Nocny Kochanek, Luxtorpeda czy Rita Pax. W tym roku organizatorzy ogłosili już dwójkę znakomitych artystów: zjawiskową Patrycję Markowską, która od lat fantastycznie łączy przebojowość z rockowym pazurem oraz Lord Bishop Rocks z ekscentrycznym liderem, którzy od lat łączą elementy rocka, bluesa, funk’u – wszystko to w klimacie hendrixowego ducha.

Fanom tych zacnych klimatów polecamy śledzić social media Festiwalu oraz już rezerwować  termin 7 – 9 lipca 2023. Jeszcze raz podkreślamy też rangę konkursu dla zespołów, z naprawdę wartościowymi i wyjątkowymi nagrodami.

Więcej: https://www.facebook.com/festiwalwielkiogien

https://mck.ostrowiec.pl/festiwal-wielki-ogien

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.