AMM

Death metalowa wisienka na urodzinowym torcie

 Najwyższy czas ogłosić głównego headlinera imprezy „PÓŁ WIEKU W CHAOSIE”. Będzie nim HYPNOS – załoga zza naszej południowej granicy założona przez Bruna (wokal) i Pegasa (perkusja) byłych członków KRABATHOR’a – najstarszego czeskiego zespołu death metalowego.

11.stycznia w klubie muzycznym Rock Out, w Dąbrowie Górniczej na imprezie z okazji urodzin prezentera radiowego Pawła Pawulona Mielczarka obok czeskich wyjadaczy zagrają: FABRYKA KOŚCI z Częstochowy, SPATIAL z Pyskowic, wskrzeszony po 25. latach niebytu – DESTROYERS z Bytomia i Tarnowskich Gór, a także żywa legenda doom/death metalu – częstochowski MORDOR.

Hypnos – https://www.facebook.com/HypnosCZ/

Czeska Death-metalowa horda Hypnos została założona w 1999 roku.  W klimacie ostrego łojenia Hypnos nie mają sobie równych za naszą południową granicą. Hypnos z powodzeniem występuje na największych metalowych festiwalach na świecie. A jego występy są fenomenalnymi niezwykle mrocznymi widowiskami.

W dorobku Czesi mają 5 pełnowymiarowych albumów. Najnowszy z nich to The Whitecrow z 2017 roku. Longplay ten składa się z trzynastu utworów. Materiał zarejestrowany został w czeskim „Shaark Studio” i norweskim „Toproom Studio”. Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Cannim, który dołączył do kapeli w 2016 roku. Do udziału w powstaniu albumu Bruno i Pegas zaprosili zacnych gości. Na płycie usłyszeć można między innymi Martina Missy z Protector, Igora Hubika z Root, Zuzanę Lipovą z Dying Passion, Christophera z Krabathora i V. Santurę z Triptykon.

Prywatnie muzycy tej czeskiej legendy są przesympatycznymi ludźmi, pasjonatami, którzy w wyśmienity sposób bawią się muzyką , a ich entuzjazm szybko udziela się wszystkim wokół.

Lider formacji – Bruno zdradził, że w 2020 zamierza wypuścić na rynek kolejny materiał. Najprawdopodobniej  podczas imprezy „Pół wieku w chaosie” usłyszymy przedpremierowo utwory z nadchodzącego krążka.

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.