ARTYSTA/MENEDŻER MIESIĄCA (styczeń): Rosalie./Łukasz Kowalka

W ramach Nagrody Akademii Menedżerów Muzycznych jury wybrało pierwszych laureatów. Są to Rosalie. wraz ze swoim menedżerem, Łukaszem Kowalką.

Tak jak już wspomnieliśmy w opisie naszej nagrody, chcemy wyróżniać połączenie skutecznych działań marketingowych i promocyjnych z po prostu dobrą jakościową muzyką. W przypadku Rosalie. to połączenie idealnie ze sobą współgra. Może na początku o muzyce. Album Flashbak, który miał premierę w połowie stycznia (9 miejsce na OLISie w pierwszym tygodniu) od razu zyskał bardzo entuzjastyczne recenzje oraz przychylność krytyków i słuchaczy. Zresztą Rosalie. dostała pierwsze Sanki (tutaj wyjaśniamy czym jest wyróżnienie). Połączenie kobiecego, często zmysłowego hip – hopu z bardzo nowoczesnym i dobrze wyprodukowanym popem na naprawdę światowym poziomie nie mogło obejść się bez echa. Ale nie oszukujmy się, mnóstwo dobrej muzyki przede w zalewie „bogactwa”, tym bardziej ukłony dla menedżera, Łukasza Kowalki, który z dość niekomercyjną muzykę tak skutecznie promuje – wręcz książkowo, Rosalie. jest bardzo dużo w mediach. To, na co też zwróciła uwagę część jury jest to, że wokalistka, mimo krótkiego stażu na naszym rynku, współpracuje z markami pod kątem placementu i reklamy (choćby kampania Reebok) – bardzo nam się to podoba, zwłaszcza, że te marki bardzo pasuje do wizerunku dziewczyny.

Choć to dopiero początek roku, przewidujemy, że Rosalie., będzie mocnym kandydatem do Nagrody Roku, bo przed nią przecież wzmożona kampania promocyjna płyty, trasa, festiwale (na pewno będzie często zapraszana w lecie), klipy.

peka

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.