Artysta/Menedżer grudnia: Aga Zaryan/Tomasz Czulak Centrala Management

Ujawniamy ostatnich w tym roku laureatów miesiąca w ramach Nagrody AMM. Są nimi doskonała wokalistka jazzowa Aga Zayran wraz menedżerem, Tomaszem Czulakiem. Wszystko za wzorową promocję aż dwóch albumów wydanych niemal jednocześnie oraz koncertów, które nową muzykę „reklamowały”.

Rzadko się zdarza, żeby jeden Artysta wydawał w tym samym czasie dwa osobne krążki, dlatego wielkie ukłony dla Agi i menedżera oraz wydawcy, bo nie dość, że okres (przedświąteczny) trudny, to i tak, bez względu na wszystko, oba krążki miały w grudniu (i mają teraz) bardzo duży wydźwięk). Wprawdzie What Xmas Means To Me  oraz High & Low wyszły jeszcze w listopadzie (odpowiednio 9. i 16.) to cały grudzień należał do Agi, zwłaszcza, że ten pierwszy album jest zbiorem piosenek świątecznych (recenzowaliśmy go niedawno, jest świetny). Do tego należy dodać bardzo dobrą promocję w mediach tradycyjnych (choćby świetny wywiad, którego Aga, zamiast udzielać, przeprowadzała na łamach Jazz Forum, z jednym z gości płyty, wybitnym wokalistą jazzowym Freddym Cole’em) oraz w internecie i social mediach.

To druga z rzędu wygrana jazzowego muzyka (przed miesiącem zwyciężył Paweł Kaczmarczyk), co bardzo cieszy, bo udowadnia, że ten gatunek wcale nie jest taki „skostniały” i nie odbiega pod względem promocyjnym czy marketingowym od popu, rocka czy innych gatunków muzyki rozrywkowej.

Tym samym zakończyliśmy pierwszy cykl  nagrody, mamy laureatów wszystkich miesięcy ubiegłego roku. Już niedługo ogłosimy w jaki sposób wybierzemy, spośród tej dwunastki zwycięzców Nagrody AMM 2018!

(foto: Marta Orlik-Gaillard)

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.