AMM

AMM poleca: To już ostatni moment na zgłoszenie do Festiwalu Wielki Ogień!

Festiwal im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywa się w tym roku w dniach 7-9 lipca. Ważną częścią wydarzenia jest konkurs dla zespołów, w którym łączna pula nagród to aż 15 tys. złotych! Zgłoszenia trwają tylko do 26 czerwca.

Wybrane przez Organizatora zespoły zaprezentują się na scenie zarówno przed publicznością, ale również przed wspaniałym gronem jurorów. Tak to zacne grono się przedstawia mówi zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Marek Cichosz:Co do składu osobowego jury, to prezentuje się fantastycznie. Pierwszy klawiszowiec Breakoutu, Krzysztof Dłutowski. Gitarzysta, który też w tym zespole swoimi dźwiękami czarował, czyli Dariusz Kozakiewicz. I „nasz”, rodzimy Grzegorz Stępień czyli Ornette – świetny basista i wokalista. Jak widać, co się będzie działo na scenie, będzie oceniane przez absolutnie profesjonalne jury. Ta część festiwalu może pochwalić się już ogromną tradycją i bardzo różnymi stylistycznie zwycięzcami. The Toobes,z Białorusi które przekształciło się chwile później w RADIO SLAM. Paulina Lenda i Kruki, która tak Nas wszystkich zaczarowała, że nazywamy ją  „naszym” Festiwalowym dzieckiem, a o ile ma wolne terminy, to również zapraszamy ją do roli jurorki. Trzeci przykład to Marcin Dyjak, który również przeszedł przez konkurs  – wylicza Marek Cichosz.

Należy dodać,(patrz Regulamin) że wymogiem zgłoszenia jest przysłanie swoich utworów  i przygotowanie jednego wybranego utworu patronki festiwalu, Miry Kubasińskiej. Jak mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jacek Kowalczyk: Duch Miry, która kształtowała swój talent niedaleko od miejsca odbywania się koncertów, jest nad nami i kibicuje tym, którzy prezentują się na scenie wydarzenia.

Regulamin i karta zgłoszeniowa są dostępne tutaj.

W części festiwalowej „Wielkiego Ognia” wystąpią w tym roku m.in. Patrycja Markowska, Lord Bishop Rocks, RoseMery, Kinless, Blueset, Maryland.

Więcej: https://www.facebook.com/festiwalwielkiogien

https://mck.ostrowiec.pl/festiwal-wielki-ogien

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.