AMM

Projekt Starszy Pan i „Zabierz mnie do Tesco”

„Zabierz mnie do Tesco”, czyli słodko – gorzka satyra na współczesny konsumpcjonizm to utwór projektu Starszy Pan, opatrzony równie ciekawym klipem. Piosenka promuje album, który już niebawem ukaże się we wszystkich serwisach streamingowych.

 

Starszy Pan to wspólny projekt dojrzałych mężczyzn, mających doświadczenie muzyczne w różnych zespołach. Są to: kompozytor Piotr Krakowski (Milkshop, Krakow Reggae Band, Jutuber), autor tekstów Wojtek Klimczyk (helsinki, Lucky Boy) oraz wokalista Jakub Plamitzer (Crooner Corner Band, Tie My Tie). Jak czytamy w bio Starszego Pana, jego członków połączyło zamiłowanie do akustycznych, staroświeckich brzmień, swingu, problemy ze zdrowiem i kryzys wieku średniego, a także utyskiwanie na muzyczne gusta młodego pokolenia.

 

„Zabiorę cię do Tesco” jest pierwszym singlem promującym album. Powstał do niego również klip, który bardzo mocno podkreśla i obrazuje znaczenie utworu, czyli obraz współczesnego świata pełnego komercji i szybkiej, dynamicznej egzystencji. Utwór jest reprezentatywny dla całego albumu, jednak jedyne czego możecie się spodziewać, to niespodziewanego, bo płyta naznaczona jest eklektyzmem brzmienia a także bardzo poetycką warstwą słowną.

Jesteśmy dalecy od szufladkowania czy porównywania, ale Starszego Pana pokochają fani Marka Dyjaka czy Czesława Mozila. Cały album będzie już niedługo dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Informacje o zespole możecie śledzić zarówno na ich fanpage’u oraz na FB wokalisty, Jakuba Plamitzera, który jest na etapie tworzenia solowej płyty.

(info prasowe)

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.