AMM

Nowe wywiady AMM #24 – Under The Shower

Mamy dla Was kolejny wywiad, tym razem z nowym zespołem biorącym udział w projekcie Fonobo Pitcher, Under The Shower.

W informacjach promocyjnych o Was można przeczytać, że inspirujecie się muzyką z zagranicy. To może zacznijmy od Waszych muzycznych fascynacji.

Jeśli chodzi o bezpośrednie, zagraniczne brzmieniowe fascynacje – Arctic Monkeys to kopalnia inspiracji, pełna oryginalnych składni kompozycyjnych. Dużą rolę odgrywają u nich melodia, klimat
i zrozumiała liryka, przez co nawet w czasach, gdy rock nie jest już popem, ich piosenki ciągle trafiają do ogromnej ilości osób. Kompozycja to tak naprawdę suma wszystkich usłyszanych wcześniej piosenek i zagranych melodii, dlatego nie ograniczymy się słuchając jednego gatunku.

Przechodzimy do pytania może oklepanego, ale ważnego dla debiutantów. W jakich okolicznościach powstaliście?

Połowa składu powstała już w gimnazjum, grając solówki na szkolnych apelach. Od liceum jesteśmy
w składzie, w którym gramy do dziś. Zaczęło się od zwykłej zabawy muzyką, graliśmy covery Hendrixa, Metalliki, układaliśmy jakieś pierwsze oklepane melodie. Przez te lata wyrobiliśmy sobie warsztat
i jesteśmy gotowi wyjść z naszymi utworami do ludzi.

I jak trafiliście do FONOBO Pitcher?

Rok temu nasz wokalista przeglądał playlistę nowości na TIDAL i zupełnym przypadkiem trafił na pierwsze single Stacha Bukowskiego. Tak poznaliśmy wytwórnię FONOBO Label i chwilę potem zgłosiliśmy się do akcji FONOBO Pitcher.

Rozmawialiśmy już o inspiracjach. Czy ten rock to tak na stałe, czy planujecie jakieś wyjścia poza ten gatunek?

Rock jest na tyle obszernym gatunkiem, że jeszcze długo nam się nie znudzi. Czasem będzie
w lżejszym, a czasem w cięższym wydaniu, jednak ciągle będą inspirowały nas gitary. Myślę, że jeśli będziemy chcieli zrobić coś w innym wydaniu, to po prostu to zrobimy, ale w osobnym projekcie.

Sytuacje mamy taką a nie inną, ale zapytam – jesteście przygotowani na granie na żywo?

Mamy to szczęście, że mamy własną salą prób, więc w miarę możliwości próby robimy regularnie. Wykorzystujemy jednak ten czas głównie pisząc nowe kompozycję, gdyż nie ma na razie potrzeby być cały czas przygotowanym na koncerty.

No i na koniec: co dalej? Jakie macie plany na najbliższe miesiące?

We własnej salce piszemy i nagrywamy nowe kawałki. Chcemy wkrótce wydać nowe single. „Tęskno” napisaliśmy ponad dwa lata temu, a nowsze kawałki są lepsze o ten okres doświadczenia, więc nie możemy się doczekać żeby pokazać je światu.

Dzięki i życzę powodzenia

rozmawiał Przemek Kubajewski

Under The Shower:

FB: https://www.facebook.com/undertheshowerofficial

IG: https://www.instagram.com/undertheshowerofficial/

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.