Nowe wywiady AMM #19 – Shaman Dread

Rewolta Label to ostatnio kuźnia nowych talentów. Ich nowym podopiecznym jest Shaman Dread. Koniecznie sprawdźcie jego nowy materiał Coś, gdzieś, kiedyś… Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z Artystą.

Jeszcze nie wszyscy znają Shamana Dread. Przedstaw się i zareklamuj Twoim przyszłym fanom.

Witam, tutaj Shaman Dread, co tu dużo będę mówić, zapraszam do odsłuchania albumu, jest tam sporo mojej historii, także sluchając, można mnie po części poznać.

Jakie są inspiracje i geneza powstawania tekstów na płytę. Z czego czerpałeś?

Inspiracje, to moje życie, to co mnie otacza, a bardziej otaczało w tamtym czasie, odczucia, przyroda, także muzyka. To co czuję, gdy jestem na sesji, a, ze lubię  różne style muzyczne to też można usłyszeć różne smaczki.

Album powstawał od 2017 roku. Dlaczego tak długo? Opisz też etapy pracy nad albumem.

Tak, długo to trwało, numery powstawały,  na  początku co miesiąc, nie miałem konkretnych planów, chciałem po prostu nagrać album i też z niczym mi się nie spieszyło, a różne prywatne sprawy sprawiły, ze wyjechałem i przerwałem pracę nad tym albumem. Po jakimś czasie nagrałem ostatni numer i stwierdziłem, ze fajnie byłoby to wydać. Tak trafiłem na Rewolta Label.

Jakie masz oczekiwania co do tej płyty? Do kogo powinna dotrzeć?

Fajnie jak dotrze do jak największej ilości osób. Nie mam jakiś wielkich oczekiwań, fajnie, ze ludzie słuchają i bardzo się ciesze z dobrego odbioru i wielu dobrych słów, to mnie napędza, żeby  kolejny album zrobić szybciej.

Wiem,że dopiero co wydałeś płytę, ale czy masz już jakieś plany na dalszą karierę? Co dalej?

Kariera to wielkie słowo, ten rok na pewno spędzę w pracy na kuchni w nadmorskiej restauracji, ale muzyka to jest moja pasja i mam plany na kolejną płytę. Będę działał sobie pomiędzy, już zacząłem się kontaktować z producentami w sprawie muzyki, riddimow, jest już trzech producentów, a myślę, ze finalnie chciałbym przy tym materiale współpracować z sześcioma-siedmioma. W miarę możliwości będę kompletował muzykę i nagrywał wokale. Jak na razie planuję wydać kolejny album do końca tego roku. A co czas przyniesie, zobaczymy. W między czasie myślę nad singlem, będę informował o wszystkim na bieżąco na FB.

W takim razie życzę powodzenia!

rozmawiał Przemek Kubajewski

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.