AMM

MarleJah – Kilometry [RECENZJA]

Po krótkiej przerwie wracamy do cyklu recenzji płyt na naszej stronie. Jako pierwszy „prześwietlamy” album MarleJaha „Kilometry”.

Jak sam o sobie pisze: rodowity kielczanin o jamajskim sercu. MarleJah, którego album ukazał się właśnie nakładem Rewolta Label (całkiem niedawno recenzowaliśmy inny album wydany przez wytwórnię czyli płytę JongSoula), na pewno już teraz zasługuje na miano bardzo ciekawego zawodnika na rodzimej scenie reagge.

Kilometry na pewno charakteryzuje niezwykła świeżość oraz melodyjność. Połączenie rapu z reagge nie zawsze się sprawdza, tutaj wszystko do siebie pasuje. Są utwory, które mocno „bujają” (choćby  Co słychać), czy też te które oprócz flow skłaniają do refleksji (Dobre czasy, Lepsze dni). Album jest dosyć obszerny, zawiera 16 utworów co daje łącznie 52 minuty muzyki. Jednak w tym wypadku jest to zaleta, muzyka nie nuży, przy każdym odsłuchaniu można wychwycić kolejne smaczki produkcyjne.

Oczywiście osobny akapit należy się też tekstom – niezwykle pozytywne. Dlatego lubię sięgać do tego gatunku, bo w dobie wszechogarniającego uwypuklaniu wszystkie co złe, negatywne, tutaj mamy hołd temu co dobre i pozytywne. To chyba o to chodzi, prawda?

Bardzo mocno polecam ten album!

Peka

Płytę można odsłuchać w serwisie Spotify

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.