AMM

Kto zagra na Ars Independent 2018?

Katowicki Ars Independent to nie tylko filmy, animacje, gry wideo i wideoklipy, ale również elektroniczne, nocne aftery: od vaporwave’u i lo-fi po kosmiczne ambienty i solidne techno. Kto w tym roku zagra na festiwalowej scenie?

Każdego festiwalowego wieczoru – od 25 do 30 września – po całym dniu seansów i rozgrywek przyjdzie chwila wytchnienia (albo tanecznego szaleństwa!). Szóstka wykonawców wyłonionych w otwartym naborze rozkręcać będzie imprezy w kultowej klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem przy Warszawskiej 37. Wstęp wolny.

Kogo zobaczymy na Ars Independent?

25.09, godz. 22.30 / T a k o t s u b o

Nowy projekt łączący stylistykę lo-fi i muzykę klubową z dźwiękami bardziej soundtrackowymi, ambientowymi czy vaporwavowymi. Eklektyczna mieszanka pejzaży muzycznych przekazana w formie live actu.

26.09, godz. 23.30 / Pigeon Break

Solowy projekt muzyczny Michała Paducha. Jego styl określono jako „post-traumatic electro freestyle”, a sam twierdzi, że tworzy gniewne piosenki dla rozgniewanych ludzi. Nie znosi bluesa, wątróbki i braku poszanowania dla przecinka. Warto odnotować, że na festiwalu wystąpi również w innej konfiguracji: jako jedna trzecia Bękartów Bacha, z muzyką na żywo do „Panie, panowie – ostatnie cięcie” na zamknięcie tegorocznej edycji.

27.09, godz. 23.30 / biøs

DJ, producent oraz realizator dźwięku. Fan klasycznego electro, IDM i komputerowych eksperymentów. Reprezentant południowej sceny klubowej, związany z kolektywem Urloop oraz stołecznym dype crew.

28.09, godz. 23.30 / MRSHRÏMP

Od ponad 10 lat aktywnie działa na polskiej scenie muzyki elektronicznej. DJ, producent, promotor. Rezydent klubu Szpitalna 1 w Krakowie. Tworzy projekty takie jak Urloop oraz Portal. Reprezentuje: ambient, techno, dub-techno oraz electro.

29.09, godz. 22.30 / Clipbait

Imprezowo-improwizowane teledyskowe afterparty złożone z produkcji, o istnieniu których nie macie pojęcia. Nie uwierzycie, jakie teledyski zaserwują Wam moderatorzy pokazu. Spodziewajcie się jednak klipów totalnie atonalnych i dziwnych. Innymi słowy: ClipBait to wideoklipowy mashup, eksplorujący peryferia internetu, będący głęboką i niepoprawną parafrazą zjawiska ClickBaitu.

30.09, godz. 22.30 / Axis operandi

Gra atmosferyczne, a jednocześnie psychodeliczne deep techno. Od niedawna występuje jako Axis operandi, natomiast wcześniej – pod swoim nazwiskiem. DJ od kilku lat na scenie; mniej lub bardziej aktywnie działający w Warszawie. Autor „Biotechnologii”.

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.