AMM

Artysta/Menedżer Listopada: Paweł Kaczmarczyk/Maciej Milczanowski, Łukasz Napora

Wydawać by się mogło, że jazz w Polsce pod wieloma względami funkcjonuje własnym życiem, dociera tylko do wybranej i wąskiej grupy odbiorców. W wielu przypadkach oczywiście tak jest, ale są wyjątki, które pokazują jak dobrze uwypuklić tą szlachetną muzykę. My, jako Akademia Menedżerów Muzycznych to doceniamy, dlatego jury Nagrody AMM postanowiło wyróżnić w listopadzie pianistę Pawła Kaczmarczyka wraz z jego managementem czyli Macieja Milczanowskiego i Łukasz Naporę.

Wyróżnienie przedstawionego powyżej teamu zostało przyznane za album Tatra, będący hołdem Kaczmarczyka dla Ignacego Paderewskiego. Album jest interpretacją jednego z wczesnych dzieł  wielkiego kompozytora i męża stanu. Sama muzyka zbiera pozytywne opinie i recenzje w mediach, natomiast w naszym przypadku oceniamy też otoczkę marketingową i ta jest naprawdę wyjątkowa. Długo by wymieniać, bo począwszy od niezwykłego wydania CD, przez ścieżkę promocyjną, czyli klipy, trailer, sesja zdjęciowa, działania w mediach (choćby okładka ostatniego wydania Jazz Forum). Album też wykracza poza świat jazzu, czego na przykład małym dowodem jest to,że pojawił się w dniu premiery w zakładce ‘nowe polskie albumy’ w serwisie Tidal, co dla płyt stricte jazzowych jest naprawdę rzadkością.

Wracając jeszcze do sfery muzycznej, Należy wspomnieć że Kaczmarczykowi, w nagraniu albumu towarzyszyło łącznie 21 muzyków – to także ich sukces. Chwalony wcześniej menagement to Maciej Milczanowski i Łukasz Napora, którzy są częścią Fundacji Idea Sztuki, dzięki której artysta mógł pozyskać finansowanie na swoje działania artystyczne. Z kronikarskiego obowiązku dodamy (bo chwalimy się takimi rzeczami zawsze), że Łukasz Napora jest naszym stałym wykładowcą, a jego wieloletnie doświadczenie w promocji zupełnie innej muzyki (m.in. festiwalu Audioriver) pozwoliło na przekroczenie marketingowych ram gatunkowych i w tandemie z Milczanowskim pozwoliło to na osiągnięcie naprawdę dużych rzeczy.

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.