AMM

„Przyjaźni moc” Szymona Tokarskiego w nowej wersji!

23 sierpnia 2021 roku swoją premierę miał debiutancki singiel Szymona Tokarskiego zatytułowany „Przyjaźni Moc”. W rocznicę premiery, ukazała się wersja rozszerzona piosenki, która jest już dostępna w sklepach z muzyką cyfrową. 12-letni Szymon Tokarski to laureat festiwali i konkursów muzycznych, uczestnik czwartej edycji programu The Voice Kids. Piosenka powstała przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teens Records. Kompozytorem piosenki jest Tomasz „Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Josh Harris ze Stanów Zjednoczonych. Słowa napisał Sebastian Płatek.  Piosenka przez 10 tygodni, zajmowała miejsce pierwsze na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Znalazła się również na miejscu pierwszym w rocznym podsumowaniu czyli w Top Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Utwór zagościł na antenach kilku rozgłośni radiowych oraz stacji telewizyjnych. W marcu 2022 roku, swoją premierę miał drugi singiel Szymka, zatytułowany „Twój Rytm”.

 

Kilka słów o Szymonie

Szymon Tokarski jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Jego największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu.

Swój warsztat wokalny doskonali od kilku lat pod okiem Pani Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim oraz od niedawna Pani Anety Dąbskiej z Lublina. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”. W 2019 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent. Jest również uczestnikiem czwartej edycji programu The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z kolegami Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym wykonał „Bananowy song” grupy VOX.

Pod koniec sierpnia 2021 roku ukazał się debiutancki singiel Szymona zatytułowany „Przyjaźni moc” który powstał przy współpracy z labelem wydawniczym Kids And Teens Records. Piosenka przez 10 tygodni zajmowała miejsce 1 na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. W drugim notowaniu Top Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, będącej podsumowaniem najlepszych piosenek roku, „Przyjaźni Moc” zajęła miejsce 1. Szymon miał okazję zaprezentować swoją piosenkę w takich programach telewizyjnych jak: „Pytanie na Śniadanie” , „Teleexpress” , „Mini Jack”  czy „Gramy.pl”. Utwór zagościł na playlistach wielu rozgłośni radiowych. W styczniu 2022 roku, Szymon został wybrany Odkryciem Roku – informacyjnego serwisu muzycznego NetFan.pl

W marcu 2022 roku swoją premierę miał kolejny singiel Szymka zatytułowany „Twój Rytm”. Piosenka, podobnie jak „Przyjaźni Moc” powstała przy współpracy z labelem Kids & Teens Records. Mecenat nad wydaniem singla objęła Gmina Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski. Piosenka przez 10 tygodni zajmowała miejsce 1 na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Pojawiła się na antenach kilku rozgłośni radiowych m.in: Polskiego Radia Poznań, Radia Białystok, Radia Rzeszów.

Autorzy singla:

Tomasz “Konfi” Konfederak – songwriter, gitarzysta i producent. W latach 2000ych stał na czele zespołu Ha-Dwa-O! (cztery albumy nagrane dla wytwórni Sony Music Polska), lansując takie przeboje jak: „Zatrzymaj mnie”, „Sen o samotności”, Magia Świat” czy „Tylko bądź. Odpowiedzialny za sukcesy Sarsy i Kasi Popowskiej będąc autorem bądź  współautorem takich przebojów jak “Naucz mnie”, “Zapomnij mi”, “Indiana” pochodzące z debiutanckiej płyty „Zapomnij mi” Sarsy oraz “Przyjdzie taki dzień” z repertuaru Kasi Popowskiej. Ma na swoim koncie Diamentową, Platynową oraz dwie Złote Płyty.

Josh Harris – amerykański producent i inżynier dźwięku znany ze współpracy z Sealem, The Killers oraz Jamsem Murphy z LCD Soundsystem. Autor muzycznych opraw stacji tv: MTV, VH1, NBC, ABC, USA Network. Ma na swoim koncie, jako inżynier dźwięku, nominacje do nagrody Grammy za remix „Orpheus” z repertuaru Sergio Mendesa.

Sebastian Płatek – autor tekstów, twórca i właściciel muzycznych serwisów informacyjnych netfan.pl oraz netfankids.pl. Były manager Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids.

Informacje o labelu Kids & Teens Records:

Kids & Teens Records – wytwórnia i management pozwalające dzieciom jak i nastolatkom na realizację swoich muzycznych pasji na poziomie profesjonalnym. To wytwórnia rozrywkowa dla dzieci i całej rodziny, która dostrzega wielki potencjał rynku rodzinnego, niewykorzystanego do tej pory w sposób profesjonalny. Kids & Teens Records wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom widząc, jak na przestrzeni kilku lat, obfituje on w wiele młodych talentów, które swoimi umiejętnościami wokalnymi dzielą się na deskach programów typy „The Voice Kids” czy „Must Be The Music” i wielu festiwalach dziecięcych. Label na swoim koncie ma dwa albumy: Eryk Waszczuk „Start.Rec” oraz „Plater i Jej Zwierzaki”  oraz single „Bądź przy mnie” Kuby Krajkowskiego, „Szyfr” Oliwii Kopiec, „Oszukać czas” Asi Janc czy Szymona Tokarskiego „Przyjaźni moc”. Piosenki znalazły uznanie u wielu dziennikarzy muzycznych i trafiły na playlisty kilku rozgłośni radiowych.

Szymon Tokarski w sieci:

strona internetowa: www.szymontokarski.pl

Facebook: https://www.facebook.com/szymontokarskiofficial

Instagram: https://www.instagram.com/szymontokarskiofficial/

 

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.