AMM

„Pokochałem Ciebie” – nowy album Krzysztofa Gwiazdy

„Pokochałem Ciebie” to nowy album Krzysztofa Gwiazdy, utytułowanego Artysty, kompozytora, autora tekstów. Tym razem jest to zbiór kompozycji własnych muzyka do selektywnie i subiektywnie wybranych wierszy ulubionych poetów Gwiazdy. Premiera płyty przypada na 27 września.

 

Płytę promują dwa single, do których nakręcono videoclipy. Tytułowy „Pokochałem Ciebie” do tekstu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – utwór niezwykle rozmarzony i nastrojowy.

Drugi zaś, który premierę miał całkiem niedawno to zgoła odmienny stylistycznie, dynamiczny „Staczanie się na szczyt” do tekstu Krzysztofa Cezarego Buszmana.

Cała płyta, w sferze muzycznej,  jest współpracą Gwiazdy z zespołem BognaBand, a w jednym z utworów gościnnie wystąpiła legendarna polska piosenkarka, Danuta Błażejczyk.

Tekstowo, oprócz wspomnianych już wyżej autorów, można usłyszeć wiersze Adama Mickiewicza, Anny Bernat oraz Marka Hurdy.

Z pewnością miłośnicy bogatych aranżacji oraz piękna tekstów polskich twórców, znajdą w tej muzyce radość i ukojenie. Płytę można zamawiać przez FB Artysty oraz na stronie dystrybutora, firmy Sonic Records (na stronie dystrybutora od 4 października). Cały album będzie również dostępny na wszystkich serwisach streamingowych.

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.