AMM

Pohoda Festival 2020: Stormzy kolejną gwiazdą festiwalu!

Plany na festiwalowe lato 2020 już gotowe? Jeśli jeszcze się nad tym zastanawiacie, to mamy dla Was naprawdę ciekawą propozycję! Tuż za polsko-słowacką granicą, między 9, a 11 lipca odbędzie się Pohoda Festival – jedna z najbardziej docenianych imprez muzycznych w Europie. Na lotnisku w Trenczynie co roku pojawia się prawdziwa czołówka światowych gwiazd, a line-up nadchodzącej edycji już teraz zapowiada się bardzo smakowicie. Tuż przed końcem roku do programu wskoczył Stormzy, bez wątpienia jeden z najmocniejszych graczy współczesnej sceny rapowej i prawdziwy król światowego grime’u.

Pochodzący z Londynu artysta wypłynął na szerokie wody dzięki EP’kom z 2014 roku, ale to ostatnich kilka miesięcy można uznać za najgorętszy okres w jego karierze. Zaczęło się od absolutnie spektakularnego występu na tegorocznym Glastonbury, gdzie ubrany w kamizelkę kuloodporną od Banksy’ego dał koncert, o którym rozmawiało się później tygodniami. Niedługo potem wpadł też w zastępstwo na gdyńskiego Open’era, by ponownie skraść całe show – we wspólnej opinii krytyków i słuchaczy to Stormzy był najmocniejszym punktem ostatniej edycji festiwalu. W międzyczasie zaliczył okładkę Time, z której bił nagłówek “Leader Nowej Generacji”. Kończący się rok spuentował świetnym, wydanym w grudniu albumem o wymownym tytule “Heavy Is the Head” i jesteśmy przekonani, że nadchodzący 2020 będzie należał właśnie do niego.

Idealną opcją do zobaczenia na żywo jak Stormzy radzi sobie na żywo będzie z pewnością słowacki Pohoda Festival. Odbywająca się zaledwie 100 kilometrów od naszej południowej granicy impreza kusi naprawdę mocnym, eklektycznym programem (poza Stormzym ogłoszeni już są m.in. Thom Yorke, The Libertines, Metronomy, ZHU, Floating Points, shame, JPEGMAFIA czy Wolf Alice) oraz absolutnie mistrzowską organizacją. W ogłoszonych niedawno nominacjach do prestiżowych nagród European Festival Awards słowacka impreza znalazła się aż czterokrotnie (najlepszy line-up roku, najlepszy festiwal średniej wielkości, najlepszy promotor oraz innowator w kategorii zdrowia i bezpieczeństwa) – to najlepszy wynik wśród wszystkich wielkich festów na naszym kontynencie!

Jeśli jeszcze nie kupiliście biletów na Pohodę, to teraz mamy na to najlepszy moment. W regularnej sprzedaży są pełne, 3-dniowe karnety, zawierające także miejsce na polu namiotowym. Obecnie można je dostać za 99 euro, ale ta pula dostępna będzie wyłącznie do końca tego roku – po 1 stycznia cena wzrośnie do 109 euro.

Link do biletów i oficjalne info o festiwalu: https://www.pohodafestival.sk/en/shop

Category: AMM

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.